13260 1

Yalın İnternet Nedir, Neden Kullanılır?

Yalın internet evlerini internet bağlatmak isteyen kişilerin araştırdığı bir konudur. Bu internet türünün ne olduğu ve neden kullanıldığı birçok kullanıcı tarafından araştırılmaktadır.

Yalın İnternet Nedir?

Yalın internet evlerde sabit bir hat olmadan internet alınabilmesini sağlayan yöntemdir. Evlere veya iş yerlerine internet bağlatmak için sabit hatlar veya telefon hatlarının kullanılmasına gerek kalmaz. İnternet hayatımızın olmazsa olmazları arasında yer alır. Öyle ki hem Türkiye’de hem de dünyada internet olmayan ev neredeyse kalmamıştır. Evlerinde internet bağlatmak isteyen kişiler telefonu hattı veya kablo hattı çekmek ile uğraşmak istemeyebilirler. Bu kişiler sadece internet bağlantısını evlerine çekmek isteyebilirler. Kablo hattı veya telefon hatsa olmadan sadece internet bağlantısı alınan durumlar yalın internet olarak açıklanabilir.

Yalın İnternetin Avantajları Nelerdir?

Yalın internetin sadece internet sağlayıcısı olduğu söylenebilir. Geçmişte evlere veya iş yerlerine internet bağlatabilmek için telefon hattının veya sabit hat kablolarının çekilmesi gerekiyordu. Sabit hat ve telefon hattı evlerine çekmek istemeyen kişiler internet hizmetinden faydalanamıyordu. Ayrıca hem internet hem de telefon hattını ayrı ayrı ücret ödenmesi gerekiyordu. Bu durum evine internet çekmek isteyen ancak yeterli bütçesi olmayan kişilerin canını sıkan bir durumdu. Yalın internetini hayatımıza girmesi ile birlikte internet hizmeti daha uygun fiyatlara ulaşılabilir oldu. Bu sistem içerisinde telefon hattı olmadığı için telefon hatlarına ödenecek bir ücret de bulunmaz. Bu nedenle sadece internet bağlantısı için ücret ödenir ve daha ucuza internete sahip olmak mümkündür.

e3278d533e4be1c9d6cbad67f07c7f40

Yalın internetin avantajları arasında her yere ulaşabilmeleri değer alır. Evlerine fiber internet bağlatmak isteyen kişiler alt yapının bulunmaması nedeniyle Bu internete sahip olamayabilirler. Yüksek hızda internete bağlanmak isteyen kişilerin ise daha yüksek fiyatlarda ödeme yapmaları gerekir. Yalın internetin farkı bu noktada ortaya çıkıyor. Bu internet türü ile herhangi bir altyapı sorununa takılmadan istenilen her yere internet bağlatabilmek mümkün hale gelir. Telefon hattı çekmek istemeyen, telefon hatlarını ücret ödemek istemeyenler altyapı sorunları ile karşılaşan kişilerin seçimi kesinlikle Yalın internetten yana olacaktır.

Yalın internetin avantajları arasında yüksek bant genişliğine sahip olması da yatar. Bu sayede internet hızınız oldukça yüksek olacaktır. Yalın internetin ADSL internetten daha hızlı olduğu görülmektedir. Yalın internetin ADS internetten daha hızlı olması ve ADSL internetten daha ucuza gelmesiyle en iyi internet sağlayıcıları arasında gösterilmesi oldukça olandır.

Yalın İnternete Geçiş İşlemi

Yalın internet son zamanlarda internet hizmetinden faydalanmak isteyen kişilerin favorisi olmuştur. Bu internet türünden faydalanabilmek için neler yapılması gerektiği sıkça merak edilir. Yalın internete başvuru yapabilmek için öncelikle bölgenizde Yalın internetin altyapısının olup olmadığına bakmanız gerekir. Bölgenizde bu internet türünün altyapısı yok ise altyapı açılması için başvuru yapabilirsiniz. Firma yetkilileri altyapı işlemlerini hızlandırarak kısa sürede bu internet sağlayıcısına erişebilmenize yardımcı olurlar. Halihazırda bir internet bağlantınız var ise Yalın internete geçiş yapmak daha kolaydır. Yalın internete geçiş yapılabilmek için internet sağlayıcısı ile iletişime geçmek ve durum hakkında bilgi vermek yeterlidir. Firma yetkilileri durumunuzu değerlendirecek ve interneti bağlamak için en kısa sürede sizinle iletişime geçeceklerdir.