Mehmet Aydın

Çiftlik Bank Mehmet Aydın: Şimdi de Arjantin ve Dubai’yi de Dolandırıcılığa Yeltendi

Çiftlik Bank’ın CEO’su Mehmet Aydın yine insanları dolandırmaya çalıştığı ortaya çıktı. Bir süre önce yurt dışına kaçan Mehmet Aydın’ın Arjantin’i de dolandırıcılığa niyeti olduğu ortaya çıktı.


2018 yılının başlarında dolandırıcılık yaparak büyük paralar kaldırılan Çiftlik Bank’ın sahibi Mehmet Aydın yurt dışına kaçmıştı. Geçen hafta yakalanan Mehmet Aydın’ın Sosyal Medya Sorumlusu “Umeyr Karakoç”un ifadeleri basında yer aldı.

Haziran 2017’de Sao Paulo, Brezilya’ya ve sonrasında Uruguay’a geçen Mehmet Aydın ve ekibi, Uruguay’da 1 hafta kadar konakladılar. Umeyr Karakoç, “Mehmet Aydın’ın daha öncesinden Arjantin’de Fame Game oyun firması kurma amacı vardı. Arjantin’de önceden kiralanmış bir ev ve araç bile bulunuyordu. Her şey hazırdı” dedi.

Ekip, uruguay’dan araba ile geçmeye çalıştı, ancak aracın belgeleri tam olmadığı için geçemeyince taksi ile Uruguay’dan Arjantin’e geçiş yapan ekip, Boenes Aires’te bulunan Shareton Hotel’de konakladı. Mehmet Aydın orada 2 gün hastalandı. 2 gün dinlendikten sonra Türk Konsolosluğu’na gitti ancak Mehmet Aydın istediği belgeleri oradan alamadı ve bu sebeple işlemler yapılamadı. Mehmet Aydın ve ekibi Türkiye’ye uçakla döndü.

Mehmet Aydın’ın Arjantin’de Türkiye’de olduğu gibi aynı mantıkla işleyecek oyunu bu sebeplerle rafa kalktı. İfadesinin devamında Umeyr Karakoç; aynı sistemi Dubai’de de kuracaklarını, oyunun internetten oynanacağını, kahvaltı salonlarının açılacağını ancak bu planın da yolunda gitmediği ve bu sebeple gerçekleşmediğini söyledi.