Yeni Nesil Macbook Air, Çok Daha İnce ve Zarif Bir Tasarıma Ek Olarak Magsafe’e de Sahip Olabilecektir

Yeni Nesil Macbook Air, Çok Daha İnce ve Zarif Bir Tasarıma Ek Olarak Magsafe’e de Sahip Olabilecektir

Çıkan birtakım söylentilere göre 2021 senesinin sonuna doğru çıkacak olan MacBook Air dizüstü bilgisayarlar, tüm özelliklerinin yanında yeni bir tasarıma da sahip olacaklardır. MagSafe isimli güç adaptörünün geri dönüşüne sebep olması beklenen bu yeni model, aynı zamanda Apple markasının diğer bilgisayarlarından çok daha ince ve de hafif olacak bir şekilde tasarlanması beklenmektedir.

Bloomberg isimli bir derginin içeriğinde yayınlanmış olan bir haberin içindeki bilgilere göre ise bu söylentileri doğrulayacak nitelikte Apple’ın Macbook Air modelindeki bilgisayarlarından daha ince ve de hafif olacak bir bilgisayar üretmek için çalışmaktadır. Apple markasının kendi üretmiş olduğu M1 işlemcisi de içeriğinde bulunacak olan bu Macbook Air, yaklaşık olarak 2021 yılının sonlarına doğru satışa çıkacaktır.

Bir haber kaynağında yayınlanmış bulunan başka bir habere göre ise Macbook Air, tıpkı diğer modellerde olduğu gibi 13 inç boyunda bir ekrana ve yeni model Macbook Pro bilgisayarlar ile de geri dönmesi beklenmekte olan MagSafe güç aYeni nesil, 4.0 USB bağlantısı ile MagSafe güç adaptörünü de içeriğinde barındıracaktır.

Yeni Nesil Macbook Air, Çok Daha İnce ve Zarif Bir Tasarıma Ek Olarak Magsafe’e de Sahip Olabilecektir

Apple, 1 yıl öncesinde ürettiği dizüstü bilgisayarlarda kullanmakta olduğu işletim sistemini, yine kendisi tarafından tasarlanan M1 işletim sistemiyle değiştirme kararı sonrasında; bu işlemcisi sayesinde diğer dizüstü modellere göre oldukça yüksek bir performansa da sahip olması beklenmektedir. 

Teknolojinin en önde gelen markalarından biri olan Apple, M1 işlemcisine sahip olacak bilgisayarlarının diğerlerinden daha farklı durmasını da sağlamak amacıyla Macbook serisinin özelliklerini bütünüyle değiştirme yoluna gitmiştir. Hatta çıkan bir diğer söylentiye göre ise Macbook Pro’larda artık Touch Bar özelliği mevcut olmayacaktır.

Diğer bir yandan piyasaya yeni çıkacak olan Macbook Air’de ise Touch Bar özelliğinin kalıp kalmayacağına dair elde edilmiş bir bilgi mevcut değildir. Ancak bu model hakkındaki bilgilerin elde edildiği Bloomberg dergisinin içeriğindeki habere göre ise  Macbook Air, iki tane USB 4.0 bağlantısının yanında, MagSafe adı verilen şarj adaptörüne de sahip olabilecektir.