Whatsapp Onay Kodu Olmadan

Whatsapp Onay Kodu Olmadan Giriş Yapma

Whatsapp onay kodu olmadan giriş yapma kullanıcıların kaçındıkları durumlardan biridir. Uygulama, dünya genelinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan uygulama kullanıcıların güvenliğini sağlamak için çeşitli önlemler oluşturmuştur. Kullanıcılar, ilk olarak hesaplarını açmak için numaraları üzerinden doğrulama işlemi yapmalıdır.

Whatsapp Doğrulama Yöntemleri Nelerdir?

Whatsapp uygulamasını kullanmak isteyen kullanıcıların aktif olarak kullanılan bir telefon numarasına ihtiyacı vardır. Her kullanıcı kendi numarası ile hesap oluşturarak sohbetlerin kişisel olmasını sağlar. Rehberde kayıtlı olan kullanıcılara mesaj atma, sesli sohbet ve görüntülü konuşma gibi imkanlar sunulur. Uygulamanın kullanıcılara sunduğu özelliklerden faydalanmak için yapılması gereken ilk şey hesap oluşturmaktır.

Whatsapp içinde kullanılacak olan numaranın yasal sahibi olunduğunu doğrulmak için iki farklı yöntem bulunur. Uygulama kullanıcıların kimliklerini onaylamak için onay kodu talep eder. Kayıt işlemleri sırasında girilen telefon numarasında SMS yoluyla ya da arama yoluyla kod iletilebilir. Onay kodu 6 rakamdan oluşur, kullanıcılar onay kodunu öğrendikten sonra ekranda görülen yere giriş yapabilir. Whatsapp onay kodu olmadan giriş yapma bu adımda kullanıcılar için mümkün değildir.

SMS Yoluyla Doğrulama

Kullanıcılar onay koduna SMS yolu ile tercih ederse aşağıdaki adımları izleyebilir;

 • Whatsapp uygulaması açılır,
 • SMS seçeneğine tıklanır,
 • Kabul et ve devam et seçilir,
 • Uygulama tarafından açılan ekranda bildirim gönderme izni talep edilir,
 • Telefon numarası girilir,
 • SMS kodu gönderilir.

Kullanıcıların cihazlarına gelen kodu kısa bir süre içinde girmesi gerekir. Herhangi bir kod alınmaması durumunda ya da yaşanan aksiliklerde yeni bir onay kodu talep edilebilir. Onay kodu SMS ile dakikalar içinde kullanıcılara iletilir. Numaranıza gelen kod sayesinde kişisel hesabınızı oluşturabilirsiniz. Kullanıcılar, rehberlerinde yer alan arkadaşları ile sohbet edebilmek için onay koduna ihtiyaç duyar.

Whatsapp Onay Kodu Olmadan2

Arama Yoluyla Doğrulama

Whatsapp onay kodu olmadan giriş yapma kullanıcıların merak ettikleri konulardan biridir. Onay kodu yöntemleri hakkında bilgi sahibi olduktan sonra onay kodu olmadan kullanım tercih edilebilir. Kullanıcılar, onay kodu almak için arama yöntemini de tercih edebilir. Arama yoluyla onay kodu almak için yapılması gerekenler;

 • Whatsapp uygulaması açılır,
 • Arama seçeneği seçilir,
 • Kabul et ve devam et seçilir,
 • İzin talebi kullanıcı tarafından onaylanır,
 • Telefon numarası girilir,
 • Beni Ara seçeneğine tıklanır.

Onay Kodu Olmadan Whatsapp’ı Etkinleştirme

Whatsapp etkinleştirme yöntemleri incelendiği zaman karşınıza iki farklı yöntem çıkar. Kullanıcılar Whatsapp onay kodu olmadan giriş yapma için internetteki hizmetleri tercih edebilir. Kullanıcılar için sunulan hizmetler sadece farklı bir numara kullanma imkanı sunar. Onay kodu kullanıcıların güvenliğini sağlayan en temel önlemdir. İnternet ortamında bulunan veriler yardımıyla çeşitli bilgilere ulaşılması oldukça kolaydır. Onay kodu olmadan uygulamalara giriş sağlanabilseydi çok daha riskli ortamlar içinde yer alınmış olurdu.