Google Lens onumuzdeki haftalarda tum Pixel telefonlarin Asistanlarina geliyor1

Google Lens önümüzdeki haftalarda tüm Pixel telefonların Asistan’larına geliyor

Google, an itibariyle yapmış olduğu açıklamada yapay zekaya dayalı Lens aletini önümüzdeki haftalarda Pixel ve Pixel 2 cihazlarına getireceğini duyurdu. Şirket, Google Asistanın güncelleme detayları için blog yazısında bazı açıklamalara yer verdi. Mayıs ayında ilk kez I/O geliştirici konferansında görülen Lens, Pixel ve Pixel 2 kameranızı bir nesneye doğru çevirip gerçek zamanlı şekilde AI ile güçlenen bir görüntü sunan bir bilgisayara dönüştürüyor.

Lens ilk defa Pixel 2’nin lanmanında yer alarak Google Fotoğraf’larda kullanılmıştı. Şimdi ise ABD, İngiltere, Avustralya, Kanada, Hindistan ve Singapur’da başlayan Google Asistan’ın ciddi bir özelliği olacağını ve kısa süre sonra geleceği belirtildi.

Şimdilik Lens maalesef çevrenizde yer alan her nesneyi tespit edemiyor. Google ilk olarak basit öğeler ile yola devam edileceğini belirtiyor. Bir kartvizitten bilgi kaydetmek isterseniz veya bir URL’yi kaydetmek isterseniz, veya kağıda yazılı telefon numarasını arama ve yazılı adrese yol tarifi ile Google Haritalar’ı açmak gibi işlevleri yerine getirebiliyor. Bunla beraber dikkat çekici yerleride belirlerken, film posterleri, kitap kapakları gibi birçok basit işlevi bulunuyor.