Google Guvenli Arama Kapatma3

Google Güvenli Arama Kapatma

Google güvenli arama kapatma herhangi bir ek programa ihtiyaç duymadan Google üzerinden gerçekleştirebileceğiniz bir işlemdir. Her geçen gün kendini yenileyen bir sisteme sahip olan Google, kullanıcı deneyiminizi daha olumlu hale getirebilmek adına güvenli arama kapatma gibi işlemlerin oldukça basit şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Bu doğrultuda güvenli arama Google arama sonuçlarını net bir şekilde görememek ya da talep ettiğiniz sonuca ulaşamamak konusunda problem yaşamanıza neden olabilir. Bu tür sebepler kullanıcıların Google güvenli arama kapatma istemelerine neden olmaktadır.

Güvenli Arama Nedir?

Google güvenli arama hizmeti arama sonuçlarınızı da vahşet, kan ya da müstehcen içerikleri görmemeniz adına geliştirilmiş bir uygulamadır. Bu sayede arama sonuçlarınıza bahsi geçen bir içerik olsa dahi içerikler sizlere gösterilmeyecektir.

Birçok kullanıcının uygunsuz içeriklerle karşılaşmamak adına tercih ettikleri Google güvenli arama, özellikle toplu taşıma ya da iş yeri gibi topluma açık yerlerde arama yapıldığı takdirde oldukça avantajlı bir kullanım sunar. Ancak bazı kullanıcılar istedikleri araştırmayı özgürce yapmak istedikleri takdirde güvenli aramayı kapatmak isteyebilir. Google tarafından kullanıcılar için sunulan güvenli arama uygulama üzerinden dakikalar içerisinde kapatılmaktadır.

Google Guvenli Arama Kapatma2

Telefondan Google Güvenli Arama Nasıl Kapatılır?

Google güvenme aramayı kapatmak için öncelikle telefonunuzdan Google uygulamasını açmalısınız.

  • Açtığınız Google uygulamasında sağ üst köşesinde yer alan avatar ya da üçüncü ya tıklamalısınız.
  • Ayarlar seçeneğine dokunmalısınız.
  • Uygunsuz sonuçları gizle kısmını görüntüleyerek seçeneği devre dışı bırakmalısınız.

Bu şekilde Google güvenli arama kapatma işlemini gerçekleştirebilir ve herhangi bir filtre ya takılmadan arama gerçekleştirerek talep ettiğiniz sonuçlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bilgisayardan Google Güvenli Arama Kapatma Nasıl Yapılır?

Bilgisayar üzerinden yaptığınız aramalarda güvenli arama sebebiyle talep ettiğiniz sonuçlara ulaşamıyorsanız öncelikle bilgisayarınızda yer alan Google ayarlarına giderek mobil uygulamada olduğu gibi uygunsuz sonuç listesi yazan seçeneği pasif hale getirmelisiniz.

Dolayısıyla Google ister telefondan ister bilgisayardan güvenli arama işlemini tamamen kapatabilmek adına sizlere fırsat sunmakta ve işlem dakikalar içerisinde tamamlanmaktadır. Bu işlemi herhangi bir ek programa ihtiyaç duyulmadan dakikalar içerisinde tamamlayabilir ve böylelikle aramalarınızı daha özgür şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Google Guvenli Arama Kapatma

Google Güvenli Arama Tekrar Açılabilir mi?

Gerçekleştirmek istediğiniz araştırmayı tamamladıktan sonra güvenli arama seçeneğinden tekrar faydalanmak istiyorsanız birkaç işlemin kısa süre içerisinde gerçekleştirerek güvenli arama hizmetinden tekrar faydalanabilirsiniz. Bunun için öncelikle Google açarak sağ üst köşede yer alan simgeye dokunmalı ve ardından ayarlar menüsüne gitmelisiniz.

Menüde yer alan uygunsuz sonuç filtresine aktif hale getirdiğiniz takdirde güvenli arama açma sürecini tamamlayacak ve böylelikle arama motorunuzda rahatsız edici içerikler ile karşılaşmanız söz konusu olmayacaktır. Google güvenli arama kapatma ve açma konusunda oldukça pratik çözümler sunmakta ve talep edilen işlemler saniyeler içerisinde uygulama üzerinden gerçekleştirilmektedir. Sahip oldu bu özellik avantajlı bir kullanım sunmaktadır.