Instagramda Engellendigimi Nasil Anlarim

Instagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Instagram’da engellendiğimi nasıl anlarım sorusu, kısa süre içerisinde dünyanın en çok tercih edilen sosyal medya platformu haline gelen Instagram hakkında yapılan araştırmaların arasında yer almaktadır. Instagram kullanıcılarına bir başka kullanıcıyı engelleyerek kendilerini görme hakkını sınırlama fırsatı sunar. Eğer herhangi bir kullanıcı bu platform üzerinden sizin hesabınıza engelledi ise onun profilini görmeniz ya da mesaj atmanız mümkün olmayacaktır.

Arama Çubuğunda Yer Almaması

Kendine ait özellikleriyle dikkat çeken Instagram kısa videolar ve fotoğraflar paylaşarak takipçileriniz ile iletişim halinde kalacağınız bir sosyal medya platformudur. Son yılların en çok tercih edilen sosyal medya platformu haline gelen Instagram kullanıcılarına birbirlerini engellemeye yönelik bir fırsat tanımış ve bu durumda pek çok kullanıcı çeşitli etkenler dolayısıyla Instagram’da engellendiğimi nasıl anlarım hakkında araştırma yapmaya başlamıştır.

Eğer bir kullanıcının sizi engellediğini düşünüyor ancak emin olamıyorsanız tespit etmenin ilk ve en çok tercih edilen yöntemi platform üzerinde yer alan arama çubuğunda kullanıcı adıyla aratma yapmaktır. Eğer kullanıcı adını yazdığınız takdirde arama çubuğunda yer almıyor yani aramalarınıza karşılık vermiyorsa bu durum aradığınız kullanıcının sizi engellediği anlamına gelebilir. Ancak aradığımız kullanıcının arama çubuğunda yer almıyor olması yalnızca sizi engellediği anlamına gelmez. Bunun yanı sıra hesabını kapatmış olması sebebiyle de arama çubuğunda yer almıyor ve gözükmüyor olabilir.

Instagramda Engellendigimi Nasil Anlarim3

Paylaştığı Gönderileri Görememek

Instagram’da engellendiğimi nasıl anlarım sorusuna yanıt olarak verilebilecek bir diğer yöntem ise paylaştığı gönderileri görememek yani hesabına ulaşamamaktadır. Instagram üzerinden bir kullanıcı size engellediği takdirde hesabına ulaşmanızı istemiyor, gönderilerini görmenizden hoşnut olmuyor demektir. Dolayısıyla hesabına girmeye çalıştığınız takdirde ulaşamıyor ya da ulaşmanız bile gönderileri görme konusunda zorluk çekiyorsanız bu durum Instagram kullanıcısının sizleri görmemeniz adına engellemiş olduğu anlamına gelebilir.

Hesabın Yaptığı Beğeni ve Yorumları Görememek

Instagram’da engellendiğimi nasıl anlarım sorusuna verilebilecek bir diğer yanıt ise sizi engellediğini düşündüğünüz hesaptan gelen beğeni ve yorumları göremiyor olmaktır. Instagram’da paylaşılan fotoğraflar kullanıcı tarafından izin verildiği takdirde diğer kullanıcıların yorum ve beğenilerine açıktır. Bunun yanı sıra kullanıcı aksi için herhangi bir işlem gerçekleştirilemedi ise fotoğraflara ya da videolara gelen beğenileri görebilirsiniz. Eğer bir kullanıcıdan gelen beğeni ve yorumlarını göremiyorsanız bu durum kullanıcınız sizlere engellediği anlamına gelebilir.

Instagramda Engellendigimi Nasil Anlarim2

DM Gönderememek

Instagram DM adı verilen bir mesajlaşma yöntemiyle kullanıcıların iletişim halinde kalmalarını sağlar. Bu doğrultuda platform içerisinde herhangi bir kullanıcı sizi engellediği takdirde fotoğraflarını ve videolarını göremeyeceğiniz gibi bu kişiye DM yolu ile mesaj atmanızda mümkün değildir.

Bir kullanıcıya attığınız mesajlar gitmiyorsa bu durum Instagram’da engellendiğimi nasıl anlarım sorusuna yanıt olarak verilebilir. Dolayısıyla Instagram platformunda bir kullanıcının sizi engellediğini gösteren pek çok farklı durum bulunmakta ve bu sayede biri tarafından engellendiğinizi anlamamız mümkün hale gelmektedir.