En iyi dil ogrenme uygulamalari

En İyi Dil Öğrenme Uygulamaları

En iyi dil öğrenme uygulamaları sayesinde yabancı dilinizi kolay bir şekilde geliştirebilirsiniz. Günlük hayatta birçok uygulama sayesinde eğitim, iş ve sosyal aktiviteler daha pratik olmaya başlamıştır. Özellikle öğrenme ve eğitim konusunda yaşanan gelişmeler, dijital ortamların kullanımını faydalı hale getirmiştir. Uygulamalar aracılığıyla yabancı dil öğrenmek birçok konudan oldukça avantajlıdır. Zaman ve ekonomik olarak tasarruf edilmesinde büyük rol oynar.

Duolingo

Dil öğrenme uygulamaları arasında öne çıkanlardan biri olan Duolingo, kullanıcıların sık şekilde tercih ettikleri uygulamalardan biridir. Uygulamayı kullanmayanların dahi bildiği Duolingo, reklam konusunda da oldukça başarılıdır. Piyasada bulunan en başarılı uygulamalardan biri olması, tercih edilir olmasını sağlar. Ücretsiz bir şekilde birçok dili öğrenmek isteyen kullanıcılar, keyifli zamanlar geçirerek yeni bir dil öğrenebilir. Dil bilgisi ve kelime konusunda gerekli olan bilgiler uygulama tarafından kullanıcılara sunulur. Uygulama içinde reklamlar ile karşılaşmak istemeyen kullanıcılar, ücretli versiyonunu tercih edebilir.

Cambly

Son zamanlarda adını sıkça duyuran Cambly, en iyi dil öğrenme uygulamaları arasında yer alır. Sosyal medyada popüler olan insanlar tarafından da sık şekilde reklamları yapılan bir uygulamadır. Popülerliğinin artmasında uygulama içinde kullanıcılara sunulan imkanlarda bulunur. İngilizce öğrenmek isteyen herkes için oldukça kullanışlı bir uygulamadır. Uygulama içinde temel olarak pratik yapmanın dil üzerindeki etkileri görülür. Onaylı İngilizce öğretmenleri ile çevrimiçi derslere katılarak dil bilgisi, kelime ve konuşma üzerine pratik yapma fırsatına sahip olunabilir. Cambly, deneme sürecinden sonra ücretli bir şekilde kullanım sunar.

En iyi dil ogrenme uygulamalari3

Busuu

Dil öğrenme konusunda imkan sunan uygulama Busuu, oldukça popüler olan uygulamalardan biridir. Uygulama içinde birçok farklı dil seçeneği bulunur. Seçilen dillerde B2 seviyesine kadar eğitim almak mümkündür. Ücretsiz ve premium kullanımı bulunan uygulama içinde her iki versiyonda da yeterli seviyede hizmet verilir. Kullanıcıların üniteleri bitirmeden bir sonraki üniteye geçmesi mümkün değildir. Bu sayede kontrollü bir ilerleme kaydedilebilir.

Rosetta Stone

Yaklaşık 30 yıldır yabancı dil konusunda hizmet veren şirket, yakın zamanda bilgisayar uygulaması ile kullanıcıların hayatına girmiştir. İlerleyen süreçte mobil uygulama geliştirerek kullanıcıların daha pratik bir şekilde dil öğrenmesine imkan sunmuştur. En iyi dil öğrenme uygulamaları listelerinde yer alan Rosetta Stone, 24 farklı dil seçeneğine sahiptir. Kullanıcılar; 3 ve 12 aylık ya da süresiz üyelik seçimi yapabilir. Uygulama içinde birden çok dil öğrenme teknolojisi bulunur. Günlük hayatta sadece 5 ile 10 dakikalık mini dersler kolaylıkla tercih edilebilir.

English Central

Temel olarak İngilizce dil eğitimi ile karşımıza çıkan platform, kullanıcıları için video destekli ders imkanı sunar. Eğitimciler sayesinde dil bilgisi konusunda da kişisel gelişim sağlanabilir. Ücretsiz versiyon kullanılarak günde sınırlı sayıda video izlenebilirken, ücretli versiyonda herhangi bir sınırlama ile karşılaşmaz. En iyi dil öğrenme uygulamaları arasından seçim yapılarak yeni bir dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.