Zamanda yolculuk temalı

Zamanda yolculuk temalı film ve dizi önerileri

Zamanda yolculuk temalı birçok film ve dizi bulunmaktadır. Bu konuda bu temayı içeren bazı dizi ve filmlerden bahsedeceğiz.

Zamanda yolculuk yapmak kim istemez ki? Bir makineye binerek mekanda ve zamanda yolculuk yapmak, o zamanı keşfetmek ve daha birçok an yaşamak bazı insanların hayali olmaktadır. O zamanlara dönemiyor iseniz bile zamanda yolculuk temalı dizi ve filmleri izleyerek güzel bir macera yaşamak mümkün.

Zamanda yolculuk temalı içerikler

Doctor Who yıllardır devam eden bir zamanda yolculuk temalı bilim kurgu dizisi olarak karşımıza çıkıyor. İlk olarak 1963 yılında yayın hayatına başlayan dizi, 1989 yılında 26 sezon ile birlikte yayın hayatına son verdi. 2005 yılında tekrar başlayan dizi, günümüze kadar 12 yeni sezon çekmiş durumda. 13. sezon ise çalışmaların sürdüğü biliniyor. Dizi, zamanda yolculuk temalı bir bilim kurgu filmi. Bir polis kulübesinde yer alan devasa bir zaman makinesi, doktor ve arkadaşları ile geçen bu dizide eğlenceli anlar yaşamak mümkün.

Zamanda yolculuk temalı

Dünyanın en sevilen film serileri arasında yer alan Back to the Future, 1985 yılında yayınlanmaya başlamış bir sinema filmidir. Doktor Emmet Brown’un zamanda yolculuk hevesi dünyayı kaosa sürüklüyor. Bundan dolayı zaman makinesini yok eden doktor, sonrasında kendine yeni bir makine inşa ediyor. 1885, 1955, 1985 ve 2015 yıllarında geçen bu film, izleyicilere eğlenceli anlar yaşatıyor.

The Butterfly Effects konusu ve hikayesi ile ilginç bir senaryoya sahip. Her filmde farklı bir hikayenin anlatıldığı bu seride kelebek etkisinden bahsediliyor. Küçücük bir değişimin dahi nelere yol açacağını güzel bir şekilde anlatan film, izleyicilere etkileyici bir film sunuyor.

Groundhog Day alanında güzel bir film çıkaran bir diğer yapım olarak seyircileri karşılıyor. Her gün aynı günü yaşayan bir meteoroloji sunucusunu anlatan karakter, o günün güzel geçeceğini söylüyor fakat o gün yoğun bir kar bastırıyor. Sonrasında güzel bir ilişki ile kabusu son bulan karakter, normal gününe dönüyor.