siber saldirilariyla avusturya da ortaligi birbirine katan turk hacker bulundu 1488355305 1

Siber Saldırı Gerçekleştiren Türk Hacker Bulundu!

Avusturya’daki günlük gazetelerde yer alan habere göre ülkenin resmi makamlarına düzenlenen siber saldırıların arkasındaki Türk hackerin kimliği belli oldu.

Avusturya Ordusu İstihbarat Ofisi, yapmış olduğu açıklama üzerine, resmi kurumlara düzenlenen siber saldırıların arkasındaki Türk isim tespit edildi. ABD merkezli AP haber ajansı ile iletişime geçerek, haberin doğrulandığını belirtelim.

Kurier gazetesinin yapmış olduğu açıklama üzerine Avusturya’daki birçok bilgisayarın maruz kaldığı siber saldırılardan sonra, ABD’nin Kentuck eyaletinde yaşayan Arslan A. isimli Türk isim bulunuyor. Avusturya parlamentosunun 7 Şubat 2017’de yaptığı açıklama üzerine sitenin 20 dakika boyunca kapalı kalmasına neden olan saldırının Aslan Neferler Tim’in üstlendiği öğrenilmişti.

b1

Gazetenin açıklamasına göre ise Arslan A., erkek kardeşi ve kuzeniyle beraber üç yatak odasını ve iki banyosu olan bir evde yaşadığı vurgulandı. Mesleğinin ise siber güvenlik uzmanı olduğu, ABD’de çok fazla bağının olmadığını belirtirken, Facebook’taki çoğu arkadaşının ise Türk olduğunu belirtti.

Son olarak gelişmelerin devlet kolu üzerinden mi yoksa kişisel mi olduğu henüz daha araştırılmaya devam ediyor.