arjinizin hemen bitmesine neden olan birkac durum

Şarjınızın hemen bitmesine neden olan birkaç durum

Akıllı telefon şarjlarınız çabuk mu bitiyor? Şarjınızı bitiren durumlar neler? İşte şarjınızın hemen bitmesine neden olan durumların önüne geçme rehberi.

Her geçen gün akıllı telefonlara farklı özellikler geliyor ve neredeyse hiç elimizden düşmeyen bu cihazların şarj durumları kişinin en çok canını sıkan şeylerin başında geliyor. Sürekli şarj bitmesi insan psikolojisini bile bozduğu söylenen bu günlerde, şarj bitmesinin önüne nasıl geçilir bundan bahsedeceğiz.

Zayıf Sinyal Çok Tehlikeli

Akıllı telefonlarınızın şarjı hemen bitiyorsa, ciddi anlamda belirterek söylüyorum, zayıf sinyal durumu görüyorsanız telefonunuzu uçak moduna alın belli bir süre, çünkü telefon çekmediği zaman akıllı telefon her saniye onu stabilize etmeye çalışıyor ve çok fazla güç tüketimi ortaya çıkıyor.

Çok Fazla Isınıyor

Akıllı telefonlarda lityum piller yer alıyor, bu piller hem sıcak hem soğuk ortamda sıkıntı çıkarmaya hazırlar. İçerisinde yer alan kimyasal maddeler sıcaklığa karşı duyarlı olduğundan, uzun süreki ortam değişimleri kalıcı şekilde düşüşe neden olabilmekte. Bunun önüne geçmek için telefonu daima ortam sıcaklığına müsait bir yerde taşıyın.

Konum GPS Servisleri

Akıllı telefonunuzda GPS veya konum servisleri açıksa, zaten şuan bu yazıyı bile okuyamazsınız. Çok fazla şarj tüketen bir diğer özellik ise konum GPS oluyor. İşiniz yoksa bu hizmetlerle mutlaka kapatın.

Aşırı Ses

Belki bu durumdan hiç haberiniz yoktu ama yüksek sesle müzik dinlemek erken bataryanızı boşaltacaktır. Çünkü daha fazla enerji gerektiğinden daha fazla tüketim oluyor. Uzun süreli yüksek ses müzik dinlemeleriniz de bu durumu fark edebilirsiniz.

Uygulamalar

Sürekli gün içerisinde farklı farklı uygulamalarla meşgulseniz mutlaka kapatın. Açmış olduğunuz uygulamalar arka planda enerji tüketimine neden olabiliyor.