Iphone Mail Gelmiyor

İphone Mail Gelmiyor

İphone mail gelmiyor sorunu, IOS işletim sistemine sahip olan kullanıcıların yaşadıkları sorunlardan biridir. İphone cihazlarda yaşanan sorunun öncellikle nedeninin bulunması gerekir. Sorunun kaynağına uygun şekilde farklı çözüm yolları tercih edilebilir. İphone ayarları sayesinde, yaşanılan sorunlar kolay şekilde çözülebilir.

 İphone Mail Gelmiyor Ne Yapmalıyım?

Mail alamayan İphone kullanıcıları öncelikle bazı kontrolleri yapabilir. Hızlı şekilde kontroller gerçekleştirdikten sonra pratik yöntemler ile sorun ortadan kaldırılabilir. Temel olarak kontrol edilmesi gereken ilk faktör; internet bağlantısıdır. Mail sistemi, internet bağlantısı ile senkronize şekilde çalışır. İlk olarak cihazın internet bağlantıları kontrol edilmelidir.

Hücresel veri kullanılarak internet bağlantısı kuran kişiler, Mail uygulamasının internet bağlantısının açık olup olmadığını kontrol etmesi gerekir. İphone, kullanıcıları için birçok gelişmiş özellikler sunan bir cihazdır. İnternet bağlantıları, her uygulama için ayrı şekilde açılabilir ya da kapatılabilir. Mail uygulamasının internet bağlantısını kontrol etmek sorunu çözebilir. Cihazda bulunan iCloud ve iTunes yedeklemeleri sonrasında bazı maillere ulaşılamayabilir. Mail hesap ayarlarında yapılan değişiklikler kullanıcıların İphone mail gelmiyor sorunu ile karşılaşmasına yol açabilir.

Iphone Mail Gelmiyor45

İphone Mail Bildirimleri

İphone kullanıcıları, cihazlarına gelen her yeni etkileşime bildirimler üzerinden kolay şekilde erişebilir. İphone cihazlarda bulunan bildirim ayarları da özelleştirilebilir. Bildirimlerin sessize alınması, kilit ekranında gösterilmemesi ya da ana ekranda görünmemesi gibi çeşitli ayarlar yapılabilir. Kullanıcılar, mail bildirim ayarlarını kontrol etmelidir. Yeni Verileri Al seçeneği sayesinde mail bildirimleri aktif hale getirilebilir.

İphone Mail Bildirimleri Nasıl Sessize Alınır?

Mail ayarları oldukça kolay şekilde değiştirilebilir. Ayarlar bazı durumlarda fark edilmeden değiştirilebilir. Fark edilmeden değiştirilen ayarlar, ilerleyen süreçlerde sorun haline gelebilir. Mail bildirimlerinin sessize alınması İphone mail gelmiyor gibi sebeplere yol açabilir. İphone kullanıcıları, maillerini sessize almak için şu adımları takip edebilir;

  • Mail uygulamasına girilir,
  • Sessize alınmak istenen e-posta açılır,
  • E-posta üzerinde yer alan Sesi Kapat seçeneğine tıklanır.

Mail bildirimlerini sessize alma işlemlerinde izlenen adımlar, aynı şekilde uygulanarak sesi kapatılmış olan e-postaların sesi açılabilir. Sessize alınan mailler için farklı özellikler seçilebilir. Mail alamayan kullanıcılar, mail bildirim ayarlarını kontrol etmeyi ihmal etmemelidir.

Iphone Mail Gelmiyor3

İphone Mail Bilgilerini Kontrol Etmek

Kişisel maillere ulaşabilmek için kullanıcıların adres ve şifre girmesi gerekir. Şifre doğruluğu ve adres doğruluğu konusunda kontrollerin de yapılması gerekir. Farklı bir cihaz üzerinden şifre değişikliği yapılması sonrasında İphone cihazda açık olan hesapta güncelleme yapılmamış olabilir. Bu durum gelen maillerde sorun yaşanmasına neden olur. İphone mail gelmiyor ne yapmalıyım diyen kullanıcıların sırası ile tüm kontrolleri yerine getirmesi gerekir. Mail uygulamasının ya da cihazın güncellemelerinde sorunlar yaşanması da mailler konusunda sorunlara yol açabilir. Yapılan kontroller sırasında sorun tespit edilerek doğru işlemler tercih edilebilir. Maillerin doğru şekilde gelmesi için kullanıcılar e-posta adreslerini ve şifrelerini tekrar girerek güncelleyebilir.