Instagram yasaklı etiketler

Instagram yasaklı etiketler neler?

Instagram yasaklı etiketler neler? Pek çok Instagram kullanıcısı bu sorunun cevabını araştırıyor. Peki hangi etiketler yasaklandı?

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram’da yasaklı olan pek çok etiket yer alıyor. Bu etiketlerin yasaklı olma sebepleri çeşitlilik göstermektedir. Bazıları +18 etiket olduğu için bazıları da yasal olmadığı için yasaklı etiketler listesinde yerini almış bulunuyor. Zaten Instagram’ın yasaklanan etiketleri incelendiğinde genellikle +18 ve yasa dışı etiketlerin yer aldığı ön plana çıkmaktadır.

Instagram’da yer alan yasaklı etiketler bazen ülke bazında bazen de küresel bazda yer alabiliyor. Bazı etiketler o ülkenin durumuna göre yasaklanabilir iken bazı etiketler platformun politikalarından ötürü genel olarak yasaklanıyor. Bilindiği üzere Instagram’da içerikler için topluluk kuralları bulunuyor. Bu kurallara uymayan içerikler de kaldırılıyor.

Instagram yasaklı etiketler nasıl bulunur?

Instagram’da bir etiketin yasaklı olup olmadığını anlamak için öncelikle Instagram’a girilmesi gerekiyor. Sonrasında arama bölümüne gelerek o etiketi yazmak ve test etmek gerekiyor. Eğer ki etikete girildiğinde herhangi bir konu gözükmüyorsa veya etiket aramada çıkmıyorsa bu durum o etiketin yasaklı olduğu anlamına geliyor. Bunun yanı sıra internet üzerinde yasaklı etiket listelerini inceleyerek de yasaklı etiketler bulunabiliyor.

Instagram yasaklı etiketler

Instagram’daki yasaklı etiketler

Instagram’da birçok etiket yasaklı olmuş durumdadır. Bunlardan bazıları sexygirl, hot ve blowjob gibi etiketler olmaktadır. Özet geçmek gerekirse Instagram’da ağırlıklı olarak +18 içerikler yasaklı etiketler arasında bulunuyor. Bu tür etiketleri kullanmak boş bir sonuç döndürmektedir.

Bu etiketleri kullanmanın cezası var mı?

Eğer bir kullanıcı Instagram’da gezerken bu etiketlerden birine tıklarsa herhangi bir sorun yaşamaz. Bu etiketler aramada çıkmadığı gibi paylaşım üzerinde yer alan yasaklı bir etikete tıklandığında boş bir ekran görülür ve Instagram tarafından bir bilgi mesajı yer alır. Yani etikete tıklamak bir soruna yol açmaz.

Bunun yanı sıra kullanıcıların merak ettiği bir diğer konu da paylaşım içerisinde etiket kullanmanın cezası olup olmadığı. Eğer kullanıcı etiket kullanırken bu durumun farkında değilse herhangi bir sorun yaşamaz yani bu durumdan etkilenmez. Yine de etiket kullanımı yaparken etiketleri kontrol etmek gerekiyor.