Google Keen

Google, Pinterest’e Rakip Olacak Sosyal Medya Platformu Keen’i Yayınladı

Google, Pinterest’e rakip olacak olan yeni sosyal medya platformu “Keen”i kullanıma açtı. Günümüzde en çok tercih edilen görselliğin ön plana çıkarıldığı  platform ile kullanıcılar ilgi alanlarıyla ilgili içeriklerle buluşmasını sağlıyor. Şu an sadece internet tarayıcıları üzerinden ve Android uygulaması üzerinden  kullanılan sosyal medya platformu ile ilgili diğer detaylar haberimizde.

Google’ın yeni sosyal medya platformu Keen, popüler bir görsel odaklı sosyal medya platformu neredeyse Pinterest’in birebir aynısı diyebiliriz. Google’ın yaptığı  açıklamaya göre Keen, ilginizi çekecek ya da zaten ilginizi çekmekte olan şeylerle ilgili hem bilgi sahibi olabileceğiniz hem de bunları sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz bir mecra.

Ekran Resmi 2020 06 20 20.11.56
Google’a göre kullanıcılar Keen’de vakit geçirmekten hoşlanacaklar. Google, Keen’de yemek tariflerinden tutun yaşam alanlarını iyileştirecek içeriklere kadar bir çok konu ile ilgili paylaşıma ulaşılabileceğini söylüyor.

Google’ın Paylaştığı Keen tanıtım videosu

Şu an paylaşımlar sadece İngilizce. Platformun popüler olması halinde zamanla Türkçe içeriklerin yayınlanabileceğini söyleyebiliriz. Keen’in iOS sürümünün olup olmayacağı hakkında henüz bilgi verilmedi. Şayet Keen’i kullanmak isterseniz, burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.