Apple ile Qualcomm

Apple ile Qualcomm Arasındaki Patent Savaşı Kızışıyor!

Amerika merkezli akıllı telefon devi Apple ile Qualcomm arasındaki savaş dinmek bilmiyor. Qualcomm Apple’a adeta patent savaşı açtı!

Dünyaca ünlü iPhone X üreticisi Apple, Qualcomm’u 8 adet pil patentini ihlal ettiği iddiası ile şirkete dava açtı. Bu hamleye karşılık teknoloji devi Qualcomm Apple’ın iPhone 7’den bu yana ürettiği tüm modellerinin satışının iptal edilmesini istedi.

Qualcoom Apple’a Savaş Açtı!

Apple’a karşı 3 adet yeni patent davası açan Qualcomm iPhone 7, iPhone 8 ve iPhone X modellerinde yaklaşık 16 farklı patentinin Apple tarafından ihlal edildiğini iddia etti. Eğer mahkeme Qualcomm’u haklı bulursa tüm iPhone modellerinin ABD’deki satışlarına yasak getirilecek.

Apple’ın bu iddialar karşısında nasıl bir tavır alacağı merak konusu olurken mahkemenin vereceği karar birçok kişi tarafından merakla bekleniyor.

Apple geçtiğimiz günlerde tanıttığı iPhone X modeli ile dünya üzerinde milyonlarca satış gerçekleştirmişti. Her geçen gün artan talepler doğrultusunda firma her gün binlerce iPhone X üretiyor. Davanın nasıl bir hale geleceği herkes tarafından merakla bekleniyor.