yeni iPad
yeni iPad

Apple Çok Yakında Yeni iPad Modellerini Tanıtacak

Apple, yeni iPad modelleri için sertifika aldığına dair bilgiler ortaya çıktı. 2018 yılında tanıtımını yaptığı çentiksiz, ince çerçeveli ve tuşsuz olan yeni iPad Pro, tasarımı ve özellikleri sayesinde kullanıcıları oldukça memnun etmişti.

Özellikle de videoları iPad üzerinden gerçekleştirenler hatta bazı YouTuber’larda bu duruma dahilm olmak üzere video düzenleme işlemini iPad’lerden gerçekleştiriyor. Sebebi ise bilgisayar ortamından daha da kısa bir sonuç aldıkları için video düzenleme işlemini bu şekilde gerçekleştirenler var.

yeni iPad

Apple’ın geçen sene 30 Ekim tarihinde tanıtımını yaptığı iPad Pro’ları daha da kullanımı artarken, A2123, A2124, A2153, A2154, A2133 ve A2152 6 tane olan kod numaraları ile Rus sertifikalandırma kuruluşu EEC’ye sertifika başvurusu yaptığına dair konuşmalar olmaktadır. Fakat 6 tane farklı iPad modelinin Apple’ın tanıtacağı konusunda şüphe var.

Bıraktığımız günlerde çıkan bilgilere göre Apple, 10 inçlik ekrana sahip bir iPad üzerinde çalışıyor. Sadece bununla kalmayıp iPad’lerden daha küçük modele sahip olan iPad mini üzerinde de çalışma yapmaktadır. Büyük bir ihtimalle yeni iPad mini 5 olarak çıkacak olan tableti, Apple 2019 yılında Mart ayında piyasaya tanıtacağı beklentiler arasında.