YouTube Zirvesi

YouTube Zirvesi El Değiştirdi

YouTube Zirvesi bir kez daha değişti. Yıllardır liderliği elinde bulunduran Gangnam Style sonrasında bu kez liderlik kimin eline geçti? Zirveye yerleşen videonun görüntüleme rekoru ne kadar? İşte tüm detaylar ve zirve yarışında öne geçen yeni video.

Video paylaşım platformları içerisinde ilk sırada yer alan YouTube, dünyanın en büyük platformlarından da biri olarak biliniyor. Sürekli olarak biraz daha genişlemeye devam eden platformun bu kadar ilgi çekmesinin ve büyümesinin nedeni tabi ki de söz konusu platformun kullanıcı destekli olması.

Herkesin bildiği gibi YouTube içerik kaynağını kullanıcılardan alıyor. Kullanıcıların paylaştıkları videolarla beslenen ve neredeyse doğrudan kendi yayınladığı video bulunmayan platformunda haliyle çok değişken olduğunu da görüyoruz.

Sürekli trendleri, listeleri ve kanalları değişen uygulamanın liderliği de sürekli değişmekte. Benzeri bir durumu dün itibariyle bir kez daha yaşamış olduk. Aslında uzun süredir YouTube Zirvesi PSY’nin Gangnam Style şarkısındaydı. Epey bir süredir elinde bulundurduğu liderlikle dünya çapında öne çıkan şarkının, şimdilerde liderliği de kaybettiği ortaya çıktı.

YouTube Zirvesi Hangi Videonun Oldu?

YouTube Zirvesi artık “Wiz Khalifa – See You Again” videosuna geçti. Uzun süredir devam eden liderliğini sonunda kaybeden PSY’nin izleme rekoru 2.895.111.556 görüntülemesinin de geçildiğini gördük. YouTube Zirvesi üzerinde söz sahibi olan yeni video ise Hızlı ve Öfkeli serisinin bir nevi markalaşmış şarkılarından bir tanesi. Özellikle klibin içerisinde geçtiğimiz yıllarda trafik kazasında hayatını kaybeden Paul Walker’ın da olmasının 2.898.370.480 görüntülemede oldukça etkili olduğu düşünülüyor.

https://youtu.be/RgKAFK5djSk

Filmin hayranlarının da bir hayli ilgi gösterdiği klipler beraber zirve kesin olarak el değiştirmiş oldu. Bundan sonra PSY’nin kaybettiği liderliği geri almasının pek mümkün olmayacağı da konuşuluyor. Buna karşın liderliğin ilerleyen dönemlerde bir kez daha değişmesi durumu da söz konusu olabilir.

Özellikle 2 milyar görüntülemeyi geçen videoların sayısının artması, liderliğin sürekli olarak el değiştirebileceğini gösteriyor. Artan izleme oranlarının ve sürekli olarak genişleyen internet kapsama alanlarının da genel olarak videoların görüntülemesini arttırdığını da eklemek gerek.