kalite dusmeden fotograf gondermek 1

WhatsApp’ta Yüksek Kaliteli Fotoğraflar Nasıl Gönderilir?

WhatsApp ile, insanlar yalnızca metin mesajları gönderemez, aynı zamanda sesli mesajlar, kişiler, konum, belgeler, videolar ve fotoğraflar da gönderebilirler. WhatsApp üzerinden gönderdiğiniz fotoğrafların sıkıştırılmış olması ve bu da kalite kaybına neden olmasıdır. Elbette, WhatsApp bunu veri kullanımını azaltmak ve fotoğraf paylaşımını hızlandırmak için yapıyor. Hız takdir edilse de, WhatsApp’a herhangi bir sıkıştırma olmadan yüksek kaliteli fotoğraflar göndermek isteyenlerin olduğundan eminiz. Elbette, bir akıllı telefon ekranında fotoğraf kalitesinde bir kayıp görülmeyecek, ancak aynı fotoğrafları bilgisayarınızda görüntülüyorsanız, o zaman muhtemelen kaybı ayrıntılı olarak göreceksiniz. Bu yazıda, WhatsApp yüksek kaliteli fotoğrafları nasıl gönderilir hakkında bilgi vereceğiz.

WhatsApp kalite kaybı olmadan fotoğraf göndermek

 

Whatsapp’ta Yüksek Kaliteli Fotoğraf Göndermek

  • WhatsApp’ı ve sohbeti açın, ardından ataç simgesine dokunun ve ardından ‘Belge‘ üzerine dokunun.
  • ‘Belge’ seçeneğine dokunduğunuzda akıllı telefonunuzdaki tüm belge dosyaları sunulur. Peki, WhatsApp’ta yüksek kaliteli fotoğraflar göndermek için, ‘Diğer dokümanlara gözat‘ üzerine dokunun ve ardından göndermek istediğiniz fotoğrafın bulunduğu konuma gidin.
  • Dosya yöneticisinde sağa kaydırdığınızda görünen ‘Görüntüler’ seçeneğine dokunarak veya telefonunuzun adına dokunarak bu konuma gidebilirsiniz.
  • Göndermek istediğiniz fotoğrafın saklandığı klasörü açtıktan sonra o fotoğrafın üzerine, ardından ‘Aç‘ ve ardından Gönder ‘üzerine dokunun. Ancak, WhatsApp’a birden fazla yüksek kaliteli fotoğraf gönderebileceğinizi unutmayın. Bu sadece bir fotoğrafa uzunca basarak ve diğerini seçerek yapılabilir.
  • Gönder düğmesine dokunduğunuzda, fotoğraflar WhatsApp’ta belge olarak gönderilir. Fotoğraflar yüksek kalitede gönderildiğinden boyutları küçültülmez, bu yüzden bu fotoğrafların WhatsApp’a gönderilmesinin beklediğinizden biraz daha uzun sürebilir.
  • Ayrıca, burada dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta, bu yüksek kaliteli fotoğrafların önizlemesinin gönderenin veya alıcının sonunda kullanılamayacağıdır. Fotoğraflar sıkıştırıldıktan sonra gönderildiğinde kullanılabilecek bir şey.

Ayrıca, alıcı bu yüksek kaliteli fotoğrafları akıllı telefonuna indirdiğinde, WhatsApp Görüntüleri klasörü yerine WhatsApp Belgeleri klasörüne kaydedilecektir. Dosya bilgilerini kontrol ederek fotoğrafların yüksek kalitede gönderildiğini de doğrulayabilirsiniz.