whatsapp grup goruldu 1

Whatsapp Grup Sohbetinde Mesajınızı Kimin Gördüğünü Kontrol Etme

2009 yılında piyasaya sürülen anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp uzun bir yol kat etti. Uygulama, son yıllarda gelişti ve bu süre zarfında harika özellikler de aldı. Neredeyse tüm akıllı telefonlara yüklenmiş bir uygulama. Aksine, akıllı telefon kullanıcılarının ilk önce yeni akıllı telefonlarına yükledikleri uygulamalardan biridir.

Ayrıca, sadeliği ve hızı sayesinde, birçok kullanıcı mesajlaşma konusunda WhatsApp’ı diğer uygulamalardan çok tercih ediyor. Ayrıca, bireysel sohbetlerin yanı sıra, WhatsApp da aynı sohbet başlığında birden fazla kişiyle konuşabilmeniz için gruplar oluşturmanıza izin verir. Bununla birlikte, bazen mesajınızın grup üyeleri tarafından görüp görmediğini merak etmiş olmalısınız. Bir WhatsApp grup sohbetinde mesajınızı kimin gördüğünü nasıl kontrol edeceğinizi göstereceğiz.

whatsapp grup görüldü

Whatsapp Grup Sohbetinde Mesajınızı Kim Gördü

  • WhatsApp’ı açın ve sonra mesajı gönderdiğiniz grup sohbetine gidin.
  • Şimdi grup üyeleri tarafından okunup okunmadığını kontrol etmek istediğiniz mesaja uzun basın.

Mesaja uzun bastıktan sonra, uygulama ekranının üstünde yıldız ve silme simgesi arasında bir “i” simgesi göreceksiniz. Sadece i simgesine tıkladığınızda iki farklı liste gösterilecektir. Bir liste mesajı cihazına alan kişilerin isimlerini gösterirken, diğer liste gönderdiğiniz mesajı okuyan kişilerin isimlerini gösterir.

Daha kesin olmak gerekirse, mesajınızı cihazlarında alanlara “Teslim Edildi” bölümünde, mesajınızı okuyanlar “Oku” bölümünde görünecektir. Ayrıca, mesajınız tüm grup üyelerine iletildiyse, mesaj gri renkte çift tıklamalar ile görünecektir. Ve eğer bu ikili hileler mavi renkte görünüyorsa, mesajınızın o gruptaki herkes tarafından okunduğu anlamına gelir.