Ucan Otomobil PAL V

Uçan Otomobil PAL-V Liberty’de Ön Sipariş Başladı

Birçok firma geleceğin otomobili olacak olan uçan otomobiller üzerinde çalışmalar yürütüyor. Bu yarışa ilk giren üreticilerden biri olan Hollanda’lı PAL-V uçan otomobilin ticari versiyonunu Cenevre Otomobil Fuarında sergiledi.

Bu araç üzerinde 2012 yılından itibaren çalışmalarını yürüten PAL-V, Liberty ile hazır gözüküyor. Liberty’i Cenevre Otomobil Fuarı‘nda sergileyen PAL-V, dikkatleri üzerine çekmeyi başardı diyebiliriz.

Uçan Otomobil Liberty’i kullanacak olan kişilerin hem pilot lisansına hem de otomobil ehliyetine sahip olması gerekiyor.

Katlanmış hali ile bir çok araçtan daha küçük boyutlarda olan araçta iki adet motor bulunuyor. Dönüştüğü formlar arasında ise 5-10 dakika arasında geçiş yapabiliyor. İki kişilik araç iç dizayn olarak da oldukça kaliteli olduğunu söylenebilir.

Uçan Otomobil’in Fiyatı Ne Kadar?

İki kişilik geleceğin uçan otomobiline sahip olmak hiç de ucuz olmadığını da söylemek gerek. İki farklı versiyonu bulunan aracın Pioneer sürümü 599 bin dolar, Sport sürümü ise tam 399 bin dolar satış fiyatı ile başladığını da belirtelim.

Ön siparişleri alınmaya başlanan Liberty için lisansların hepsinin alınması ile önümüzdeki yıl ön sipariş verenlere teslim edilecek.