Google Task Mate görevleri

Google Task Mate görevleri neler?

Piyasaya yeni çıkan Google Task Mate uygulamasının görevleri birçok kullanıcı tarafından merak edilen bir durum olmaktadır.

Bu uygulama, geçtiğimiz günlerde Hindistan’da beta sürecine başlamıştı. Beta süreci başladıktan sonra YouTube’da bu konu ile ilgili çeşitli videolar da yayınlanmıştı. Yandex.Toloka benzeri bir uygulama olan Google Task Mate, kullanıcılara gerçek para kazandırıyor. Uygulamada birçok görev bulunmaktadır.

Google Task Mate görevleri

Öncelikli olarak uygulamada hem oturmalı hem de ayakta yapılabilen 2 farklı görev çeşidi yer alıyor. Kullanıcılar bu 2 görev türünü ayrı sekmelerde bulabiliyor. Oturmalı görevler için herhangi farklı bir işlem yapmak gerekmezken ayakta yapılan görevler için kullanıcıların uzak bir noktaya gitmesi gerekecek.

Ayakta yapılan görevler arasında işletmenin önden görünümlü bir fotoğrafını çekmek yer alıyor. Yandex.Toloka uygulamasında da yer alan bu özellik ile birlikte kullanıcılar bir işletmenin orada var olup olmadığının bilinmesi amacıyla bu görevi yapacak. Bu sayede hem Google gelişecek hem de kullanıcı gelir elde edecek.

Google Task Mate görevleri

Oturularak yapılan görevler arasında cümle okuma yer almaktadır. Cümle okuma görevi de Google’ın o dildeki telaffuzu daha iyi anlamasını sağlamaktadır. Bu amaçla alınan bu görevin de gelir oranı oldukça yüksek olmaktadır. Çeviri yapma görevi de bir diğer görev olmaktadır. Kullanıcılar bir dilden diğer bir dile çeviri yaparak Google’ın çeviri hizmetinin geliştirilmesinde katkıda bulunuyor. Firma, bu sistem ile birlikte hizmetlerinin daha kaliteli olmasını ve daha hızlı gelişmesini hedefliyor.

Google’ın oturarak sunduğu bir diğer hizmet işletme detaylarını girmek olmaktadır. Kullanıcılar, herhangi bir işletmenin eksik girilen bilgilerini tamamlayarak ek gelir elde ediyor. Google’ın bu bilgileri toplamasının sebebi, bir işletme hakkında detaylı bilginin Google Haritalar üzerinde ve Google arama sonucunda yer almasıdır.

Bu özellik sayesinde işletmeler hakkında daha fazla bilgi sistem üzerinde yer alırken ziyaretçiler bir işletme hakkında bilgi edinmek istediğinde o işletmenin nasıl bir işletme olduğunu öğrenebilecek. Google Task Mate ile gelen görevler şimdilik bu kadar biliniyor.