61ea584aba6f7687820495

Twitter İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

Twitter isim değiştirme işlemi ile Twitter’da yer alan kullanıcı adını değiştirmek mümkündür. Twitter’da hesap açan kişiler zamanla uygulamada kullanmış oldukları isimden sıkılabilirler. Bu dünya Twitter’da kullandıkları kullanıcı adını değiştirme işlemini nasıl yapacağını araştırmaya koyulurlar.

Bilgisayar Üzerinden Twitter İsmini Değiştirme

Twitter isim değiştirme işlemi bilgisayardan ve mobil uygulamadan gerçekleştirilebilir. Bilgisayar üzerinden Twitter kullanıcı adını değiştirilmesi için yapılması gerekenler şöyle sıralanabilir:

 • Arama çubuğuna Twitter yazarak arama yapılmalı ve Twitter giriş sayfası açılmalı
 • Giriş sayfası içerisinde yer alan kullanıcı adı ve şifre ile hesaba giriş yapılmalı
 • Hesaba giriş yapıldıktan sonra sol tarafta yer alan daha fazla seçeneğine tıklanarak ayarlar ve gizlilik sekmesine giriş yapılır
 • Ayarlar ve gizlilik sekmesi içerisinde yer alan hesabının sayfasındaki hesap bilgileri yazan yere tıklanır
 • Hesap bilgileri içerisinde kullanıcı adı seçeneğine tıklanarak kullanılmak istenen yeni Twitter kullanıcı adı yazılır
 • Kullanıcı adı yazıldıktan sonra altta yer alan kaydet butonuna tıklanır ve şifre girilerek işlem tamamlanır.
 • Twitter’da yer alan kullanıcı adı yukarıdaki işlemler takip edilerek kısa süre içerisinde de değiştirilebilir. Twitter’da yer alan kullanıcı adının çok sık değiştirilmemesi gerektiği önerilir. Kullanıcı adı yerine profil sayfasında profili düzenle seçeneğine tıklayarak görünür adını değiştirilmesi daha doğru bir işlem olacaktır.

twitter logo 56a9fe0c5f9b58b7d00

Twitter Uygulamasından Kullanıcı Adını Değiştirme

Twitter isim değiştirme işlemi Twitter uygulamasından da kolayca yapılabilir. Telefonu indirilen mobil Twitter uygulaması ile kolayca kullanıcı adının değiştirilmesi işlemi yapılabilir. Mobil uygulama ile kullanıcı adının değiştirilmesi için yapılması gerekenler şöyle sıralanabilir:

 • Telefonda yer alan Twitter mobil uygulamasına giriş yapılır
 • Giriş ekranında yer alan kullanıcı adı ve şifre yazılarak hesap açılır
 • Hesapta yer alan üç çizgi butonuna tıklayarak ayarlar ve gizlilik seçmesi açılır
 • Ayarlar ve gizlilik sekmesi içerisinde yer alan hesap seçeneğini tıklanır
 • Hesap seçeneği içerisinde yer alan kullanıcı adı seçeneğine dokunarak yeni Twitter kullanıcı ismi yazılır
 • Kullanıcı ismi yazıldıktan sonra bitti seçeneğine tıklanarak işten uygulanır

Yukarıdaki işlemler yapılarak Twitter mobil uygulaması ile Twitter kullanıcı adını değiştirilmesi işlemi gerçekleştirilebilir. Bu adımlar hem iOS işletim sistemine sahip telefonlarda hem de Android işletim sistemine sahip telefonlarda uygulanabilir. Mobil uygulama üzerinden yapılan işlemler internet sitesinde de görünür hale gelecektir.

Twitter Kullanıcı Adı Ne Sıklıkla Değiştirilebilir?

Twitter isim değiştirme işlemi sık sık yapılabilecek bir işlemdir. Twitter kullanıcılarına isimlerini değiştirmek için herhangi bir sınır koymaz ve herhangi bir kısıtlama getirmez. Ancak bu işlem yapılırken dikkat edilmesi gereken değiştirilen isminizi başkaları tarafından alınabilecek olmasıdır. Bu nedenle kullanıcı adı değiştirildikten sonra eski kullanıcı adını kullanabilmek mümkün olmayabilir.

Twitter’da yer alan kullanıcı adını değiştirmeden önce Twitter arama çubuğuna alınmak istenen isim yazılarak arama yapılmalıdır. Eğer elime çıktığında o isim ile bir kullanıcı yoksa isim kolayca Yeni isim olarak kaydedilebilir. Ancak almak istenen isim çok fazla kişi tarafından kullanılıyor ise kullanıcı adının sonuna farklı rakamlar veya sayılar eklenmesi gerekebilir. Twitter hesabı çok fazla kişi tarafından takip ediliyor ise kullanıcı ismi sık sık değiştirilmemelidir. Kullanıcı adını sık sık değiştirilmesi halinde takipçiler hesabınızı tanımakta zorlanabilir ben sizi takipten çıkabilir.