Turkcell “Hızlı Giriş” nasıl yapılır?

Turkcell’in mobil hotspot paylaşımının ücretli olacağını açıklamasının ardından mobil hotspot paylaşımını ücretsiz olarak kullanmak isteyen kullanıcılar için, “Hızlı Giriş” adını verdiği sistemi de tanıtmıştı. Turkcell’in Hızlı Giriş özelliği kullanıma sunuldu. Peki Turkcell Hızlı Giriş nasıl yapılacak? sorusu için kullanıcılar bir cevap arar oldu.

Turkcell Hızlı Giriş nedir?

Turkcell’in sunduğu bu özellik ile mobil kullanıcıların, internetlerini diğer cihazlar ile paylaşırken güvende kalmasını amaçlıyor. internetin paylaşımında “ek güvenlik katmanı” koyulan işlemler ile güvenlik de sağlanmış oluyor. Hızlı Giriş işlemi ücretsiz olarak yapılıyor ve her giriş işlemi 30 gün boyunca geçerli oluyor.

Hızlı Giriş sistemini kullanmayan kullanıcılar ise 9 TL karşılığında internetlerini güvenli bir şekilde paylaşabilecekler. Verilen 9 TL’nin karşılığında, kişilerin tarifelerine ek olarak hotspota kullanılmak üzere özel 2 GB ek paket de hatlarına tanımlanacak.

Turkcell Hızlı Giriş nasıl yapılır?

Turkcell Hızlı Giriş’den faydalanmanız için, ilk olarak cihazınızın ayarlar kısmından “kişisel erişim noktası”nı açmanız gerekiyor. Sonrasında ise paylaştığınız mobil ağınıza, başka bir cihazla bağlanmanız gerekiyor.

1 1

 

 

 

Kişisel erişim noktanıza bağlandıktan kısa bir süre sonra Turkcell’den bir sms alacaksınız. İlk olarak mesajda paylaşılan linke giriş yapmanız gerekiyor.

2 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Giriş yaptıktan sonra, yeni bir pencere gelecek. Bu alana kendi telefon numaranızı girmeniz ve ardından “Giriş Yap” alanına tıklamanız gerekmekte.

3 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karşınıza gelen onay aşamasında ki belirtilen referans kodu ile girişi, Turkcell’in onay ekranından kabul etmeniz gerekiyor.

4 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turkcell SIM’ ekranından onay vermenizden sonra yeniden önceki ekran karşınıza çıkacak. Gelen ekranda işlemle alakalı bilgi yazısını yer alacak. Şayet herhangi bir sorun ile karşılaşmadıysanız, başarılı bir şekilde hızlı giriş yapabileceksiniz.

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu işlemlerin ardından internetinizi başka cihazlarla, paylaşmaya devam edebileceksiniz.