Çilek Deneyi

Sosyal Medyanın Yeni Gündemi: Çilek!. Nedir Bu Çilek Deneyi?

Sosyal medyada her geçen gün yeni bir gündem oluşuyor. Son dönemde de bir TikTok fenomenin paylaşımı sonrasında bir çok sosyal medya platformlarına da yayılan çilek deneyi nedir? detayları aktaracağız.

TikTok üzerinden yapılan paylaşımda yer alan video sonrasında binlerce  kişi bu deneyin gerçekliğini ve sonuçlarını sosyal medya hesaplarından paylaştı. Hal bu  olunca sosyal medyanın gündemine “Çilek” oturdu.

Yapılan çilek deneyinde, tuzlu su dolu bir kabın içinde birkaç adet çilek koyup; bir süre bekliyorlar. Sonrasında koyulan çileklerden bazı böceklerin ve kurtçukların dışarı çıktığı görülüyor. Bu böcek ve kurtçukları gören uygulayıcılar yaptıkları deneylere ait görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşmaları ile yoğun ilgi görüyorlar. Çilek deneyi birçok kişi tarafından şu anda deneniyor.

Paylaşılan videolarda böcekle karşılaşanlar oluyor ancak bir yandan da bu durumu dalgaya vuranlar da oluyor. Paylaşılan deney sonucunun gerçek olmadığını iddia eden birçok kişi de yine konuyla dalga geçen çeşitli videolar yayınladı.

Hatta Twitter’da bir kişi çilek dolu su kabının içine koyduğu oyuncak dinozorlar ile bu olay özelinde deneyle dalga geçti. Gerçek olduğuna inanan kişiler ise “bir daha çilek yemem”, “çilekle beraber bunları da mı yiyorduk” gibi yorumlarda bulundu.

Çilek Deneyi Özelinde Bazı Paylaşımlar:


Şunu açıklayalım; çileklerin içinden çıkabilecek minik böcekler “doğal” olan bütün meyvelerde bulunabilir. Yani bu durumdan korkacak herhangi bir şey yok. Satın aldığınız meyveleri düzgünce yıkayıp, mesela sirkeli suda bekletmek gibi çözümler ile temizleyip yerseniz herhangi bir sorun olmayacaktır.

“Çilek Deneyi?” konulu bu haberimiz ve konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.