Skype Cinde Apple ve Android uygulama magazalarindan cikarildi

Skype, Çin’de Apple ve Android uygulama mağazalarından çıkarıldı

Skype’ın mesajlaşma ve çağrı servisi uygulaması, Çin’de Apple ve Android uygulama mağazasından kaldırıldı.

Apple’ın açıklamalarına göre hükümetin yerel yasalarına uygun olmadığı gerekçesiyle bazı uygulamaların kaldırıldı ifade edildi. Skype sahibi Microsoft, BBC’ye yapmış olduğu bazı açıklamalarda uygulamanın “geçici olarak kaldırıldı” ve “şirket en kısa sürede uygulamayı eski haline getirecek” şeklinde açıklamalarda bulundu.

SKYPE ÇİN’DE TEKRAR KULLANILACAK MI?

Uygulamanın ayrıca Çin merkezli Android mağazasında indirilemediği görülüyor. İnternet raporlarına göre Skype‘ın bozulması ilk Ekim ayında görülmüş. Apple ise yapmış olduğu açıklamalarda şunları dile getirdi: “Kamu Güvenliği Bakanlığı tarafından, internet protokolü uygulamalarının üstündeki seslerin yerel yasalara uygun olmadığını bildirdik.” “Dolayısıyla bu uygulamalar, Çin’deki uygulama mağazasından kaldırıldı.”

Son olarak ise Microsoft sözcüsü şu cümleleri kullandı:  “Skype’ın iOS sürümü geçici olarak Çin’deki uygulama mağazasından kaldırıldı … iletişimin kolaylaştırılması ve işbirliğinin sağlanmasıyla Skype’ın dünyadaki kullanıcılarına yeniden sunulacağını umut ediyoruz.”