Parasal islemlerde kullanacaginiz Turkiye Kart hakkinda yeni gelisme
PTT GENEL MUDURLUGU'NUN ANTALYA'DA 19-21 KASIM TARIHLERINDE DUZENLENEN ULUSLARARASI E-TICARET ZIRVESI'NIN SON PANELI ULASTIRMA, DENIZCILIK VE HABERLESME BAKANI AHMET ARSLAN'IN MODERATORLUGUNDE 'POSTANIN DIJITAL DONUSUMU VE E-TICARET' KONUSUNDA TURKIYE ILE BIRLIKTE 8 ULKE BAKAN VEYA BAKAN YARDIMCISININ KATILIMIYLA YAPILDI.(FOTO:IBRAHIM LALELI/ANTALYA-DHA)

Parasal işlemlerde kullanacağınız “Türkiye Kart” hakkında yeni gelişme

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye Kart hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Finansal tüm işlemlerinizi tek bir kart üzerinde gerçekleştirmeniz ve Türkiye’deki tüm şehirlerde kullanabileceğiniz toplu taşıma ve müzeler gibi bazı detaylardan bahsetti.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, kısa süre önce 2018 yılında kullanacağımız tüm illerde geçerli otobüs, yerel park, milli park gibi birçok yerde geçerli olan “Türkiye Kart” hakkında önemli detayları paylaştı.

Türkiye Kart, Türkiye’de 4 bin 600 PTT şubesinden alınabilecek. ‘Kredi kartıyla aynı işlemleri yapabileceğiniz ve tüm belediyelerle ortak bir çalışma içerisine girerek, otobüs, metro gibi birçok yerde geçerli olacağından il il gezseniz bile kart değiştirme ihtiyacı olmayacağı ve uçaklara kadar kullanabilirsiniz.” dedi

Yeni kartın sadece toplu taşıma araçları ve bir iki yerle örneklendirilmesinin, küçük çapta kullanılacağını düşünmeyin. Çünkü Bakan Ahmet Arslan, tek kartın tüm finansal işlerde kullanılacağını söyledi.