Netflix’in yeni korku filmi Veronica hakkında bilmeniz gereken her şey

Netflix, internette “gelmiş geçmiş en korkunç film” olarak anılan Veronica ile ilgili açıklamalarda bulundu. Filmin yapımcısının paylaştığı bilgileri ve filmin içeriğini (spoiler’sız) haberimizden bulabilirsiniz.

Netflix, Veronica isimli yeni korku filmini platformuna ekledi. Tamamen gerçek olayları konu almasından ötürü birçok kişi tarafından bugüne kadarki en korkunç film olarak tanımlanan Veronica, yapılan açıklamalara göre korku filmlerine aşina olmayan kişiler tarafından kesinlikle izlenmemeli.

Filmin yönetmeni olan Paco Plaza, senaryonun El expediente olarak bilinen olaydan yola çıkılarak yazıldığını ve bu aşamada 1992 senesinde Madrid’de gerçekleşen başka bir paranormal olaydan da faydalanıldığını paylaştı. İzleyenlerin hikayede hem korkunç olaylara, hem de olaydaki ana karakterin büyümesine tanıklık edeceğini dile getiren Plaza, filmden gayet memnun olduğunu söyledi.

Veronica Netflix

Rotten Tomatoes’da %100 puan ile açılış yapan film, kısa bir süre önce %82’ye geriledi. Ancak izleyenlerin birçoğu bu filmin gelmiş geçmiş en korkunç film olduğu konusunda hemfikir.