LinkedIn'e İki Yeni Özellik Eklendi

LinkedIn’e İki Yeni Özellik Eklendi

İş dünyasında en çok kullanılan sosyal medya platformu olan LinkedIn iki yeni özellik getirdi. Devamlı olarak yeni özellikler getiren LinkedIn uygulamasında artık kullanıcılar paylaşımlarına kimlerin yanıt verebileceğini ve kimlerin yorum yapabileceğini seçebilecek. Daha önce de hikayeler özelliğini kullanıcılarının beğenisine sunan LinkedIn kullanıcılarının aktifliğini artırmayı hedefliyor. LinkedIn uygulaması diğer uygulamalara oranla kullanıcılarına daha çok kontrol veren bir uygulama bu özelliği ile de iş dünyasında daha fazla tercih ediliyor.

Bir diğer yeni özellik ise kişilerin paylaşımlarını sessize alma özelliği. Paylaşımlarınızı kimler görebilsin özelliği tekrar elden geçirildi ve sessize alma özelliği ile geri döndü. Sessize alma özelliği sayesinde akışınızda bulunan kişileri sessize alarak görmek istemediklerinizi görmüyorsunuz bu da sizi ana sayfanızda daha özgür kılıyor. Sessize alma işlemi için paylaşımın üzerinde bulunan üç noktaya basıp seçenekleri açmanız yeterli. Seçenekler içerisinden sessize alma seçeneğini seçebilirsiniz.

LinkedIn'e İki Yeni Özellik Eklendi

LinkedIn Uygulaması Nedir?

Diğer sosyal medya uygulamalarına benzeyen fakat iş ağı olarak kullanılan bir uygulamadır LinkedIn. Dünyanın en geniş profesyonel iş ağı demek de doğru olacaktır. LinkedIn uygulamasının amacı iş başvurusu yapmak isteyen öğrenci veya mezun işi olmayan kişilerin iş imkanlarına daha kolay ulaşmasıdır. İş arayan kişiler ile iş verenleri ortak bir sosyal medya platformunda buluşturmuş olur. İş ile bilgi alışverişi yapmanızı da oldukça kolaylaştıracaktır.

LinkedIn kullanmanızı gerektiren ilk şey artık her işimizi internet üzerinden yani sosyal medya kanalları aracılığı ile yapmamız. İş imkanları da ilk olarak internet üzerinden duyuruluyor ve iş verenler çalışanlarını artık internet üzerinden seçiyor. Eğer bir iş başvurusu yaptıysanız LinkedIn hesabınız incelenerek size geri dönüş yapılabilir, bunun nedeni ise hesabınızı bir nevi CV olarak hazırlamanızdır. Aldığınız sertifikalar, eğitimler ve çok daha fazlası LinkedIn hesabınızda bulunmaktadır. Hesabınızı düzenlerken bilgilerinizi doğru ve eksiksiz girmelisiniz. Bu sayede firma profilinizi incelediğinde sizi uygun olmanız durumunda işe alacaktır. LinkedIn sosyal medyanın yanı sıra kısaca özetlemek gerekirse sizi ve işinizi yükseltmek, geliştirmek ve yeni seçeneklere yönlendirmek üzere büyük bir olanak sağlar.