Twitter Etkili Kullanmak 1

Kariyeriniz İçin Twitter’ı Etkili Olarak Kullanma 4 İpuçları

Twitter en iyi bilgileri hızlı bir şekilde vermek için tasarlanmıştır. Sonuç olarak, işletmeler Twitter üzerinden bir tanıtım aracı olarak yararlanmak için mikro blog ve özel reklamlar geliştirdiler. Hashtag arama fonksiyonu ayrıca onu diğer sosyal medya sitelerinden daha özelleştirilebilir hale getirir. Twitter sadece bir haber kaynağı ve sosyal deneyim değil, aynı zamanda kariyerlerini geliştirmek ve yeteneklerini tanıtmak için bir platform haline geldi. İşlevleri LinkedIn ve Facebook’un işlevlerini birleştiriyor, iş aramayı çok kolaylaştırıyor ve “kariyer pazarlaması” için yeni bir anlam veriyor.

İşte Twitter’ı profesyonel olarak kullanmak ve 280 kelimelik tweet’lerinizi iş arama altınına dönüştürmek için dört ipucu.

Becerilerinizi Sergileyin

RSS yayınlarından ve diğer sitelerden içerik geri dönüşümü Twitter’ın tasarladığı şey değildir ve kariyerinize yardımcı olmaz. Adınızı bir marka olarak düşünün. Bir şirket markası gibi, onu değerli ve arzu edilir yapmalısınız – işe alım yöneticilerinin sizi aramasını istiyorsunuz. Reklam verenlerin yaklaşmakta olan bir ürünü eğitme yöntemleri gibi, becerilerinizi vererek başlayın. Beş gün boyunca, başarılarınız ve mevcut kariyerinizin diğer yönleri hakkında yavaşça bilgi toplayın.

Twitter

Resimlerle Söyle

Bir resim bin kelimeye bedeldir, bu yüzden başarıların fotoğrafları harika yazılarlar yapabilir. Aslında, araştırmalar fotoğraflı tweet’lerin% 313 daha fazla katılım sağladığını gösteriyor. Infographics gibi görüntüleri tweet’lerinizle olabildiğince sık kullanın.

Kişisel Yap

Twitter’ı iş için kullanmanın anahtarı kişiliğinizi sergilemektir. Biraz karıştırmanın yollarını ara. En sevdiğiniz renkleri kullanarak yayınları ve bağlantıları özelleştirin. Profil resmi ve kapak resmi için profesyonel bir fotoğraf çekin. Kaligrafi ile stilize edilmiş bir logo bile sayfanızı öne çıkarır.

Hashtag’leri Doğru Kullanın

Hashtag’ler havalı, eğlenceli ve işlevseldir, ancak her şey için bir yer vardır. Fazla etiketi kullanmayın. İki veya üç alakalı olanı dahil etmek, arama motorları için tweet’lerinizi optimize etmek için harika bir yoldur, ancak daha fazlası her şeyden daha önemlidir. Hashtag’lerinizi optimize etmek için trend haberleri kullanın – Google Trends, Hashtags.org ve Hashtagify.me gibi araçlar, trafiğinizi artırmanıza yardımcı olabilecek bilgileri listeler. Mesleğinizle ilgili canlı tweetleme etkinlikleri, sayfanızı popülerleştirmenin başka bir yoludur. Hashtag’lerinizi kullanırken, anlamsız, aranamayan anahtar kelimelerden uzak durduğunuzdan emin olun.