iPhone SE 2

iPhone SE 2’nin tanıtım tarihi kesinleşiyor

Apple’ın iPhone SE 2 üretimi için anlaştığı bir kaynaktan gelen bilgilerle akıllı telefonun tanıtım tarihi netleşti. Bu bilgiye göre Apple hala birkaç prototip içerisinde seçim yapmaya çalışıyor ve prototiplerin boyutları birbirinden oldukça farklı.

iPhoneAddict isimli haber sitesi tarafından paylaşılan bilgilere göre merakla beklenen iPhone SE 2 modeli Eylül ayında yapılan lansmanda tanıtılacak. Yeni akıllı telefonu üretmek için Apple’ın anlaştığı bir şirketten bu bilgilerin alındığını öne süren haber sitesi, SE 2 modelinin henüz tamamlanmadığını ve Apple’ın hala bir karar aşamasında olduğunu iddia etti.

iPhone SE 2 Face ID ile geliyor

Sitenin paylaştığı ve akıllı telefonun üretimiyle ilgili detaylı bilgilerin bulunduğu bir raporda henüz seri üretimin de başlamadığından bahsedildi. Raporda yer alan bilgilere göre Apple’ın elinde iPhone SE ile aynı boyutlarda olan ve 6 inç ekrana sahip olan iki adet prototip bulunuyor. Bunların dışında başka prototipler de mevcut ancak bu modellerin seçilme şansının daha yüksek olduğu belirtilmiş. Ayrıca tüm prototiplerde Face ID desteği, ekran çentiği ve kenardan kenara ekran mevcut.

iPhoneAddict, paylaşılan bilgilerin yanlış çıkma ihtimalinin bulunduğunun altını çizdi.