İnternetten video nasıl indirilir
İnternetten video nasıl indirilir

İnternetten herhangi bir video nasıl indirilir?

Bazı kullanıcılar internet üzerinden video izlemek yerine bu videoyu indirmek ve bu şekilde izlemeyi tercih edebilir. Bu konuda kullanıcıların karşısına birçok video indirme programı, hatta programsız bir şekilde video indirme yöntemi çıkıyor.

Bazı internet kullanıcılarının video indirmek ve bu şekilde izlemek istemesinin sebeplerinden birisi kullandığı web sitesinin yavaş olması veya internet kaynaklı bir sorun olmaması için rahat rahat izlemesi olmaktadır. Bir diğer sebebi ise bu videoyu arşivlemek istiyor olmasıdır. Bu sayede istediği zaman bu videoyu izleyerek o videoyu internette aramak zorunda kalmayacak. Bu konuda popüler olan bir diğer sebep ise videonun internet üzerinde silinme riskinin bulunmasıdır. Kullanıcı videoyu indirerek bu videoya istediği zaman ulaşabiliyor.

İnternetten video indirmenin yolları

Eğer ki YouTube platformundan herhangi bir videoyu indirmek istiyorsanız bu konuda yapmanız gereken oldukça basit bir işlem. Öncelikle YouTube’da istediğiniz videoyu açınız. Sonrasında videonun adresinde yer alan “youtube.com” kısmını “youtubepp.com” olarak değiştirin. Sonrasında çıkan sitede videoyu indirebilirsiniz. Aynı şekilde diğer platformlardaki videoyu indirmek için buna benzer indirme sitelerini kullanabilirsiniz.

İnternetten herhangi bir video nasıl indirilir
İnternetten herhangi bir video nasıl indirilir?

Internet Download Manager video indirmenin bir diğer yoludur. Bu uygulama lisans gerektiren bir uygulama olduğu için bir süre ücretsiz bir şekilde kullanmak mümkün olmaktadır. Bir siteye girildiğinde uygulama video indirme seçenekleri gösterir. Bu sayede videoyu indirmek mümkün olur.

Eğer ki bu işi tarayıcı haricinde programsız bir şekilde yapmak istiyorsanız Google Chrome kullanarak videoyu indirmek kolay bir işlem olarak karşımıza çıkıyor. Öncelikle herhangi bir internet sitesinde yer alan videonun olduğu sayfayı başlatın. Sonrasında F12 tuşuna basarak Network sekmesine gelin. Bu esnada eğer video başladıysa sayfayı yenileyin. Sonrasında videoyu başlatın fakat eğer reklam var ise bu kısmı geçin. Video başladıktan sonra Network sekmesinde filmin türü “media” olarak gözükmektedir. Bu içeriği açarak videoyu kaydetmeniz mümkün olmaktadır.

Eğer ki mobil platformda bu işi yapmak istiyorsanız Snaptube, TubeMate, InsTube gibi pek çok video indirme uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulamalardan en popüleri Snaptube olarak yer alıyor.