İnstagram Hikaye

Instagram Takipçiler Bir Anda Yok Oldu!

Popüler ağ platformu olan Instagram kullanım sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Kullanım sayısı arttıkça bazı sorunlar da ortaya çıkmaktadır ve çıkan sorunlar çözülüp güncelleme ile halledilebiliyor. En son çıkan soruna göre de birçok kişinin takipçi sayısında bir anda düşüş yaşandı. Henüz nedeni belli olmayan bu sorunun nedeni de şu an için belli değil.

Instagramın resmi hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bu sorunun şu an için araştırıldığına dair açıklamada bulundu. Ünlü isimlerin, sosyal medya fenomenlerin gözle görülür şekilde yaşadıkları düşüş sayısının nedeni; Instagramda aktif olmayan, resim paylaşmayan, beğeni yapmayan hesaplarla alakalı olduğu düşünülüyor.

0x0 arsiv ozelligi tum instagram kullanicilarina aciliyor 1497507573097

Şu an için sebep kesin olarak bu durumla alakalı değil. Ancak aktif olmayan kişilerin de düşmesi kanısına Kasım ayında Instagram tarafından yapılan açıklama sayesinde varıldı. Yapılan açıklamada da şu sözler yer alıyordu; Üçüncü parti uygulamaları kullanarak elde edilen sahte beğeni, takipçi ve yorumları kaldıracağız. Bu tarz uygulamaları kullanan hesapları tespit etmemize yarayacak makine öğrenmesi yeteneğine sahip bir araç geliştireceğiz.”