Instagram

Instagram, Snapchat’in bir özelliğini daha kopyalamaya hazırlanıyor

Yeni bir güncellemeyle profillere etiket eklenmesini mümkün kılan Instagram, şimdi de Snapchat’in QR kodu özelliğini gözüne kestirdi. Detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Instagram, bugün platformuna iki yeni özellik daha eklediğini duyurdu. Tamamen kullanıcıların profil düzenlemesiyle alakalı olan bu yeni özelliklerden birisi profildeki kullanıcı bilgisi kısmına etiket eklenmesini, diğeri ise bu bölüme başka bir kullanıcının profil bağlantısının eklenmesini mümkün kılıyor.

Yeni özellikler Instagram’ın paylaştığı bir blog gönderisinde şu şekilde anlatıldı:

Bugün, profilde yer alan kullanıcı bilgisi bölümüne etiket ve profil bağlantısının eklenmesine olanak tanıyan özelliği kullanıma sunuyoruz. Bu özelliğin kullanıcıların kendilerini daha iyi ifade etmesine yardımcı olacağını düşünüyoruz.

Instagram

Instagram, bu özellik kapsamında profile bağlantı olarak eklenen profilin sahibinin bir bildirim alacağını ve bu kullanıcının dilerse bağlantıyı kaldırabileceğini paylaştı. Bu şekilde sahte hesapların engellenebileceği düşünülüyor.

Instagram’a QR kodu geliyor

Yeni özelliklerinin neredeyse tamamını Snapchat’ten kopyalayan Instagram’ın şimdi de QR kodu özelliğini gözüne kestirdiği söyleniyor. TechCrunch, sosyal paylaşım platformunun yakın bir tarihte bu özelliği kopyalayacağını duyurdu. Özellik, profillerin kendine özel QR kodlarına sahip olmasını ve tek bir taramayla profile ulaşılabilmesini mümkün kılıyor.