Instagram Hesap Dondurma ve Silme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Instagram Hesap Dondurma ve Silme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Instagram, dünyada kullanıcı sayısı 1 milyardan fazla kişiye ulaşmış popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer almaktadır. 2010 yılında piyasaya sürülmesinin ardından her geçen yıl popülerliğini arttıran Instagram uygulaması, günümüzde birçok kişi tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. 2010 yılında hayata geçirilen ve 2012 tarihinde IOS hariç diğer işletim sistemleri tarafından da kullanımına izni verilen uygulama, başlarda sadece fotoğraf düzenleme uygulaması olarak kullanılmaktaydı. Şimdi ise bireylerin günlük hayatının bir parçası olmuş durumda. Uygulamanın fazlaca kullanımı beraberinde Instagram hesabını dondurma ve silme ihtiyacını da getirmektedir. Peki, Instagram hesabı nasıl geçici olarak kapatılır ya da silinir?

Instagram Kalıcı Hesap Silme İşlemi

Instagram üzerinde fazla vakit geçiriyor ya da güvenliğinizden rahatsızlık duyduğunuz herhangi bir durum mevcutsa, Instagram hesabınızı kapatmak zaman zaman aklınıza gelebilir. Bu noktada Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek için yapmanız gereken işlemler sırasıyla şu şekildedir;

https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/ adresine tıklayın. Tıkladığınız bağlantı açıldığında silmek istediğiniz hesabın dışında başka bir hesabın açık olmadığına emin olun. Herhangi bir hesaba giriş yapılmadıysa sizden kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi isteyecektir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesabınızı neden sildiğinize dair bir soruyu cevaplamanız istenmektedir. Soruyu cevapladıktan sonra şifreniz tekrar istenecektir. Şifrenizi tekrar girip doğrulamanız ardından ‘’Hesabı kalıcı olarak silme’’ butonu karşınıza çıkmaktadır. Hesabını kalıcı olarak sil butonuna tıkladıktan sonra onay vererek işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Instagram hesap silme işleminin uygulama üzerinden gerçekleştirilemeyeceğini unutmayınız.

Instagram Hesap Dondurma ve Silme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Instagram Hesap Dondurma İşlemi

Instagram uygulamasını geçici olarak kapatmak ya da bir süre kullanmak istemiyorsanız, hesabınızı silmeden dondurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hesap dondurma işleminde de bilgileriniz kimse tarafından görülmeyecektir. Instagram hesabınızı dondurma durumunda yalnızca giriş yapmanız halinde hesabınız kolay bir şekilde geri açılacaktır. Fakat hesap geri açıldıktan sonra 30 gün süre boyunca tekrar dondurulmamaktadır. Bu noktada kararınızı iyi bir şekilde verip işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Instagram hesap dondurma işlemi için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir;

https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/temporary/ adresine mobil tarayıcıdan giriş yapın. Giriş yaptığınız hesabın, dondurmak istediğiniz hesap olduğuna dikkat edin. Karşınıza çıkan sorulara yanıt vermenizin ardından gerekli sayfaya yönlendirilecek ve hesabımı geçici olarak kapat kısmına erişeceksiniz.