Hamilelik Sürecinde Kullanılabilecek Uygulamalar

Hamilelik Sürecinde Kullanılabilecek Uygulamalar

Hamilelik dönemleri anne adayları için oldukça mühim dönemlerden bir tanesidir. Nitekim bu dönemde çeşitli zorluklarla karşılaşılmakla birlikte anne adaylarının en heyecanlı ve duygusal olduğu dönemdir. Buna bağlı olarak bireyler çoğu konuda ne yapacağını bilemez durumda kalmakta ve bu süreçte bir yardıma ihtiyaç duymaktadır. Bu yardım beslenme konusunda olduğu gibi egzersiz ya da psikolojik konularda da olabilmektedir. Anne adaylarının birçok yönden zorluk yaşadığı ve meraklandığı bu dönemde akla gelen düşüncelerden biri de uygulama kullanımıdır. Anne adayları çeşitli uygulamalarla bebeğinin durumunu öğrenmekte ve yaşadığı sürece ilişkin bilgi sahibi olarak zorluklara karşı kendini hazırlamaktadır. Peki, hamilelik sürecinde kullanılabilecek uygulamalar nelerdir?

Hamilelik +

Hamilelik sürecinde kullanılabilecek uygulamalar dendiğinde akla gelen ilk isimlerden biri Hamilelik + uygulamasıdır. İngilizce versiyonun da bulunduğu uygulama birçok hamile birey tarafından sevilerek kullanılmaktadır. Hamilelik +, gebe kaldığınız ilk zamanlardan itibaren sizlere bebeğinizin hangi meyve boyutunda olduğunu, nasıl geliştiğini ve vücudunuzda neler olduğunu bildirmektedir. Bunun yanı sıra bebeğinizle ilgili haftalık olarak gelişmeleri de sizlere aktarmaktadır. Hamilelik sürecinizin hangi aşamada olduğunu doğru belirtmeniz halinde size uygun olan egzersizleri de tavsiye edebilmektedir. Fakat egzersizler hamilelik sürecinde her kişiye özel olarak doktor kontrolünde seçilmelidir.

Hamilelik Sürecinde Kullanılabilecek Uygulamalar

Op. Dr. Banu Çiftçi&Hamilelik

Oldukça mühim olan hamilelik süreci içerisinde bir doktor tavsiyesi duymak belki de en iyi gelecek şeylerden biri. Bu noktada Dr. Banu Çiftçi’nin geliştirdiği uygulama üzerinden bebeğinizin haftalık olarak gelişimine ve çeşitli bilgilendirici içeriklere erişim sağlayabilirsiniz. Google Play Store ve App Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz uygulama içerisinden kilo takibinizi yaparak özel günlere ilişkin hatırlatmalar da alabilirsiniz.

Hamilelikte Egzersiz

Yapılan araştırmalara göre hamilelik süreci boyunca yapılan egzersizler normal doğumu kolaylaştırmakta ve anne, bebek sağlığına oldukça katkı sağlamaktadır. Fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri hamileliğin kaçıncı ayında bulunduğunuza göre egzersizlerinizi seçmenizdir. Ayrıca her egzersiz her hamile birey için uygun değildir. Bu noktada uygulama içerisinde yer alan egzersizleri doktorunuza danışarak size söylendiği zamanlarda uygulayabilirsiniz. Aksi takdirde hiçbir egzersizi uygulamayınız.