1a7ed55b 8f34 4cad ba47 3f3d75a8 1

Cep Telefonu İçin Kredi Veren Bankalar

Cep telefonu kredi çekilerek alınabildiğinden hangi bankaların kredi verdiği sıkça araştırılan bir konudur. Cep telefonu almak isteyen kişiler kredi çekme yoluna başvurabilirler kredi çekebilmek için öncelikle hangi bankaların kredi verdiğini bilmek gerekir. Ayrıca verilen kredilerin geri ödemelerinin nasıl olacağı ve faiz oranları da iyice araştırılmalıdır.

Telefon Kredisi Nedir?

Günümüzde cep telefonları bir gereklilik halini almıştır. Cep telefonu almak isteyen kişiler daha öncesinde Kredi kartlarının taksit yaparak cep telefonu alabiliyorlardı. Ancak gerçekleşen yasa değişikliği ile birlikte kredi kartı ile cep telefonu alımını kısıtlamalar getirilmiştir. Cep telefonu alımında taksitlerin kaldırılması telefon almak isteyen kişileri zor durumda bırakmıştır. Kredi kartı ile cep telefonu alamayan insanlar cep telefonu kredi çekilerek alınabilir mi diye araştırmaya konulmuştur. Taksit ile telefon alınamaması bankaları harekete geçirmiştir. Teknoloji şirketleri ile anlaşan bankalar telefon alımlarında düşük faizli krediler sunmaya başlamışlardır. Bankalardan aldığınız krediler ile düşük faiz ödeyerek cep telefonu alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Cep telefonu alabilmek için hangi bankaların kredi verdiğini bilmek gerekmektedir. Ülkemizde cep telefonu için kredi veren 3 banka şu şekilde sıralanabilir:

  • DenizBank
  • ING bank
  • Fibabanka

Denizbank Telefon Kredisi

Cep telefonu kredi kartlarına taksit yapılamadığı için ya peşin ya da kredi çekilerek alımı yapılan bir ürün olmuştur. Cep telefonu alabilmek için kredi çekebileceğiniz bankalar arasında Denizbank yer almaktadır. DenizBank teknoloji devi Mediamarkt ile anlaşmalıdır. Bu sayede Media Markt bünyesinde satılan telefonların alımında DenizBank’tan kredi kullanılabilir. Kredi kullanabilmek için Media Markt mağazasında alım yaptığınız telefonun ödeme aşamasında Kredi yöntemi ile ödemeyi seçebilirsiniz. Bu yöntemi seçmeniz durumunda DenizBank’tan cep telefonu kredisi çekme şansına sahip olursunuz. Kredi notunuz ile ilgili herhangi bir sorun yoksa kısa sürede kredi çekme işlemini tamamlayabilirsiniz.

n4v50 B254c7nz3ovMwMIlXkhhntINMY

ING Bank Telefon Kredisi

ING bank bünyesinde cep telefonu kredi başvurusu yapılabilir. ING bank teknoloji devi olan Teknosa ile anlaşma yapmıştır. Bu anlaşma sayesinde Tekno Kredi adı verilen bir kredi türü belirlenmiştir. Bu kredi cep telefonu almak isteyen kişilerin hızlıca kredi çekmesine vesile olmaktadır. ING Bank’tan kredi çekebilmek için Teknosa mağazasından aldığınız telefonun ödeme işlemi sırasında Kredi yöntemini seçmeniz gerekir. Kredi başvurunuz kısa sürede cevaplanacaktır ve bu sayede cep telefonu almanız mümkün hale gelecektir.

Fibabanka Telefon Kredisi

Cep telefonu kredi alımı yapabilmek için hizmet veren bir diğer banka ise Fibabanka’dır. Fibabanka vatan bilgisayar şirketi ile bir anlaşma yapmıştır. Bu anlaşma sayesinde vatan mağazalarından yapılacak telefon alışverişinde Fibabanka kredisi kullanılabilir. Fibabanka kredisinden faydalanabilmek için yapmanız gereken telefonunuzdan vatan yazıp boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numaranızı yazmanız ve bankanın kredi merkezine göndermenizdir. Mesajınızın bankaya ulaşmasının ardından kredinizin onaylanıp onaylanmadığına dair bir geri dönüş alacaksınız. Kredinizin onaylanması durumunda cep telefonu alırken Kredi yöntemini kullanmış olursunuz.