honda
honda

Honda ilk elektrikli otomobilin teaser görselini paylaştı

Japon konumlu otomobil devi Honda, Avrupa’da piyasaya sürmesi beklenen ilk elektrikli otomobilinin teaser görsellerini paylaştı. Urban EV’in üretim modeli de Cenevre Otomobil Fuarı’nda bir tanıtım ile karşımıza çıkacak.

Honda‘nın Avrupa pazarında sunması beklenen ilk elektrikli otomobilinin teaser fotoğrafları paylaşıldı. Aracın üretim versiyonu ise Mart ayında gerçekleşmesi beklenen 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda bir prototip olarak kendini gösterecek.

honda

Japon merkezli devin, yeni elektrikli otomobilinin ön gösterimini ise sizlerinde hatırlayacağı gibi Urban EV konseptiyle 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı‘nda yapmıştı. Paylaşılan görselde anladığımız gibi üretim versiyonu, farlar konusunda yuvarlak ve bazı tasarım özelliklerini koruması bekleniyor.

honda elekrik

2025’e otomobillerin üçte ikisi elektrikli olacak

Bu yeni elektrikli otomobilin, 2025 yılına kadar Avrupa’daki modellerin çoğunluğunun elektrikli olacağının bir işareti oluyor. Cenevre’de tanıtımı yapılacak bu otomobil, Avrupa pazarında satışa çıkacakken, Honda’nın ilk elektrikli otomobil olarak karşımıza çıkan bu modeli Honda severler için hem şimdiden merak hem de hayran konusunu açtırdı.