Instagram Pazarlama 1

Hesabınızı Öne Çıkarmaya Yardımcı Olan 6 Instagram Pazarlama İpucu

Instagram, pazarlama dünyasının şimdiki yeni gözdesidir. Günde ortalama 95 milyon fotoğraf ve video paylaşan ve günde 4,2 milyardan fazla beğeni dağıtan ayda 500 milyon aktif kullanıcısı vardır.

Instagram’da çok şey oluyor ve bu alanda çok iyi durmak için bir strateji yapmanız gerekiyor. İşte pazarlamalarda öne geçmek için en iyi 6 ipucumuz.

  1. Profilinizi Dikkatli Oluşturun

Birisinin markanızın çevrimiçi fotoğrafını çekmesi saniyenin onda birine kadar sürer. İlk izlenim gerçekten önemli! Profiliniz sizin veya markanız hakkında kısa bir açıklama içermelidir. Ses tonunuz, hayranlarınız ve takipçilerinizle vurduğunuzla aynı olmalıdır.

  1. Tanınan Bir Simge Kullanın

Logonuzu, maskotunuzu veya kullanıcılarınızın anında sizinkiler olarak tanıyabileceği simgenizi kullanın.

  1. Tutarlı Bir Filtre Seçin

WebDam’ın Görsel Sosyal Medya Raporuna göre, Instagram’daki en iyi markaların% 60’ı her yazı için aynı filtreyi kullanıyor. Earlybird, Sierra veya Ludwig kullanıyor olsanız bile en sevdiğiniz filtreyi seçin ve buna bağlı kalın. Instagram içeriğinize tutarlı bir görünüm kazandırır.

Instagram Pazarlama

  1. Daima Aynı Fontları Kullanın

Resimleriniz ve videolarınızdaki metinleri için tek tip yazı tipleri ve boyutlar kullanın. Web siteniz ve / veya diğer pazarlama materyalleriyle aynı yazı tipini kullanmak en iyisidir.

  1. Resim Metinleri İle Deneme

Resim metni içeriğinizi daraltabilir ve yayınlarınıza kısa net başlıklar yazın veya takipçilerinize bir soru sorun. Gönderi başına 2.200 karaktere kadar sahip olsanız da, kendinizi minimumda tutmak en iyisidir.

  1. Kendi hashtagınızı tanımlayın

Hashtag’ler Instagram aramada büyük bir rol oynar ve bir konuyla alakalı içerik toplamak için filtreler olarak çalışırlar. Birçok başarılı marka markalı etiketler yarattı ve hayranlarını onları kullanmaya teşvik ediyor.