Harman Kardon Invoke

Harman Kardon Invoke Akıllı Ev Asistanı Ortaya Çıktı

Son dönemde sanal asistanlarla beraber yeni bir teknoloji daha ortaya çıktı. Akıllı ev asistanları olarak ortaya çıkan yeni teknolojiler sayesinde bir nevi bilimkurgu filmleri gerçek olmaya başladı. Sesli komut ile kullanıcıların evlerini yönetmeye ve kişisel asistan olarak kullanılmaya olanak sağlayan akıllı ev hoparlörü sistemlerine son olarak ise Harman Kardon Invoke modeli eklendi. Kısa süre önce ortaya çıkan seri birçok yeni özellikle geliyor.

Amazon Echo, Google Home gibi ürünlerin öncülüğünü yaptığı akıllı hoparlör sistemleri giderek yaygınlaşmaya başladı. Kullanım alanı sürekli olarak genişleyen yeni teknolojilere gösterilen ilgi de günden güne artış gösteriyor. Özellikle son yıllarda sürekli yeni ürünlerin yapabilecekleri sınırları aşılmaya başlandı.

Artık sesli komut ile kullanıcılardan alınan komutları yerine getiren, internete bağlanabilen, hatta yemek siparişi bile verebilen akıllı ev asistanlarını görmeye başladık. İşte bu alanda en başarılı serilerden biri olması beklenen Harman Kardon Invoke hoparlörü içinde durum aynen geçerli. Özellikle sanal asistan teknolojisinde öne çıkan Cortana’nın desteğini beraberinde getiren Harman Kardon Invoke bu yönüyle en işlevsel akıllı ev sistemlerinden de biri olmayı başarmış durumda. Geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan ürünün belli başlı özellikleri de ortaya çıkmış durumda.

Harman Kardon Invoke

Harman Kardon Invoke Cortana’yı Aktif Bir Şekilde Kullanacak

Duyurusunun yapıldığı andan itibaren ilgi toplayan üründe birçok kontrol sistemini kullanabiliyorsunuz. Öncelikle Cortana’yı kullanarak sesli komutlar verip cihazın bağlandığı akıllı ev eşyalarını yönetebiliyorsunuz. Ayrıca sorularınıza anlık olarak da cevap verebilecek olan Harman Kardon Invoke sesli asistan bunun dışında Skype üzerinden canlı görüntü ve konuşma imkanı gelen aramaları cevaplama gibi ayrıcalıklara da sahip olacak.

Tüm özellikleri için bir ürünün özel tanıtımını beklemek gerekse de şimdiden piyasada sevilen serilerden biri olması beklenen Harman Kardon Invoke ürününün kısa süre sonra satışa çıkacağı da konuşuluyor. Kullanımı için mutlaka bir akıllı telefon ya da Windows 10’lu bir bilgisayar isteyecek olan ev asistanının ne kadar başarılı olacağı ise yapılacak tanıtımla beraber net bir şekilde ortaya çıkmış olacak.