fedex 799x564 1

FedEx, Saldırıya Uğradığını Doğruladı.

FedEx Corp., Geçtiğimiz cuma günü bir Malware saldırısına maruz kaldığını onayladı.

Teslimat firması olan FedEx Cuma günü yaşanan olay ile ilgili açıklamasında, Windows tabanlı sistemlerin kötü amaçlı yazılımlar ile ele geçirme girişiminin yaşadığını ve bu konuda mümkün olan en kısa sürede gerekli düzeltilmelerin yapılmaya çalışıldığını açıkladı.

Daha fazla herhangi bir ayrıntı vermeyen FedEx’in bir çok ülkede şu yol ile bu işlemi gerçekleştirildiği ifade ediliyor.

Kurbanlara FedEx sisteminden gönderilen resmi e-postalar gibi gözüken ancak sahte e-postalar ile alıcılara adreslerine bir paket ulaştırmaya çalışıldığını, ancak teslim alabilecek ve imza verecek kimse bulunamadığından paketin ulaştıramadığı bildiren email gönderildi. Aynı zamanda kişilere bir eke tıklamaları ve yerel büroya 48 saat içinde başvurmaları gerektiğini, yoksa paketin gönderene iade edileceğini belirterek bir aciliyet duygusu yarattılar. Böylece alıcıların eke tıklamaları sağlanarak kötü amaçlı yazılımı etkinleştirilmesi sağlandı. Bu sayede yazılım sistemin uç noktalarına da bulaştırılmış olduğu ifade ediliyor.