Facebook Personalization 1

Facebook videolarına reklamlar eklemeye hazırlanıyor

Facebook, YouTube’daki reklam sistemini kendi platformunda da kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Reklamların YouTube’daki reklamlardan farklı olarak reklam engelleyiciler tarafından engellenememesi  ihtimali mevcut.

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım platformu olan Facebook, videolarının başına reklamlar yerleştirmeye başlayacak. AdAge tarafından paylaşılan bilgilere göre bu özelliği kullanıma sunmak adına denemelere başlayan sosyal paylaşım sitesi, YouTube’dan farklı olarak bu reklamları zorla izletebilir.

facebook youtube video duration

Mark Zuckerberg’in yaptığı açıklamalara ve Facebook’un adımlarına bakacak olursak, sosyal paylaşım platformunda daha fazla videonun izlenmesinin amaçlandığı söylenebilir. YouTube gibi büyük video platformuyla yarışa girişen Facebook, otomatik video oynatma özelliğini kullanıma sunarak bundan uzun süre önce video konusundaki yeniliklerin devamının geleceğinin sinyallerini vermişti.

Videolara reklam ekleme özelliği hala deneme aşamasında ve birkaç ay içerisinde özelliği kullanıma sunulması bekleniyor.