Facebook Otomatik Video Oynatma 1

Facebook Otomatik Oynatma Videoları Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Facebook, nerede olurlarsa olsunlar, ailemizle ve arkadaşlarımızla iletişim kurma biçimimizi değiştirdi. Facebook kurulduğundan bu yana zaman içerisinde bazı yeni özellikler ekledi. GIF görüntülerini oynatma, Facebook Reaksiyonları vb. gibi özellikler.

Günümüz sosyal medya çağında, kullanıcıların resim ve videoları yüklemesine ve paylaşmasına izin vermek tam bir özellik değildir. Beğendiğiniz sayfaların yanı sıra arkadaş listenizdeki kişilerin paylaştığı birkaç resim ve video ile karşılaşmış olmalısınız. Doğru bir şekilde fark ettiyseniz, Facebook Haber Akışınızda gezinirken videoları otomatik olarak oynatır. Bu can sıkıcı, değil mi? Bir videonun, özellikle yavaş bir bağlantıdayken ya da sınırlı bir bant genişliği olduğunda, izniniz olmadan oynatıldığını kim görmek ister?

facebook otomatik video oynatma kapatma

Facebook’un otomatik oynatma videosunu devre dışı bırakmanın bir yolunu bulmaya çalışırken çılgına döndüyseniz, bu öğreticinin yardımı ile Facebook’ta Android’in yanı sıra masaüstü versiyonunda videoları otomatik olarak oynatmanın nasıl devre dışı bırakılacağını gösterdiğimizde durabilirsiniz. Facebook otomatik video oynatma nasıl kapatılır?

Facebook Otomatik Oynatma Videoları Devre Dışı Bırakmak

Facebook uygulamasını açar açmaz, bildirimler simgesinin sağ tarafındaki üç yatay çizgiyle temsil edilen ‘Ayarlar on üzerine dokunun. Bunu yaptığınızda, Etkinlikler, Yakın Arkadaşlar vb. Gibi çeşitli seçenekler sunulur. Yardım ve Ayarlar bölümü gelene kadar aşağı kaydırın ve ‘Uygulama Ayarları‘ alt kategorisine dokunun.

Ardından ‘Autoplay‘ seçeneğine dokunun. Bunu yapmak, videoların otomatik olarak oynatılacağı zamanı seçmek için üç seçenek sunar. Facebook otomatik oynatma videolarını devre dışı bırakmak için ‘Never Autoplay Videos‘ seçeneğini seçin.

Otomatik oynatma videolarına uygunsanız ve yalnızca mobil verilerinizle ilgileniyorsanız, ‘Otomatik Oynatma videoları nedeniyle tüketilen fazladan veriler için faturalandırılmaması için’ Yalnızca Wi-Fi Bağlantılarında ‘seçeneğini seçebilirsiniz. .