Facebook Messenger Bildirimleri Nasil Kapatilir 1

Facebook Messenger’da Bildirimler Nasıl Kapatılır?

Facebook’un bağımsız Messenger uygulaması, Facebook arkadaşlarınızla sohbet etmek istediğinizde ancak kişisel bilgisayarınızı başlatmak istemediğinizde oldukça kullanışlı olur. Akıllı telefonunuzdan gelen Facebook Messenger’ı kullanarak Facebook arkadaşlarınızla kolayca sohbet edebilirsiniz.

Ayrıca Facebook Messenger’da grup sohbetleri de yapabilirsiniz. Her ne kadar iyi bir özellik olsa da, grup sohbeti tam hızdayken sizi rahatsız etmek çok zaman almaz. Eski mesajları okumadan önce, sizden okumayı bekleyen yeni mesajlar var. Gruptan ayrılmayacağınız için olabilir, çünkü grup üyelerinden daha fazla mesajın nedenini sizden soracağınızla sonuçlanabilir.

Messenger bildirimlerini nasıl kapatırım

Bu durumdan çıkmanın en iyi yolu bildirimleri kapatmaktır. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, endişelenmeyin, bu yazıda okuduğunuzda Facebook Messenger bildirimleri nasıl kapatacağınızı bileceksiniz.

Android İçin Facebook Messenger’daki Bildirimler Nasıl Kapatılır?

  • Yapılacak ilk şey, Facebook Messenger’ın en son sürümünü kullandığınızdan emin olmak. Değilse güncelleyin. Bundan sonra, Facebook Messenger’ı açın ve sağ üst köşedeki ‘profile‘ simgesine dokunun. Bundan sonra, ‘Bildirimler ve Sesler‘ üzerine dokunun.
  • Daha sonra ‘Bildirimler ve Sesler’ menüsüne yönlendirileceksiniz. Üstte varsayılan olarak Açık olacak açma / kapatma düğmesi bulunacaktır. Kapatmak için geçiş yapın.
  • Düğmeyi kapattığınız anda, Not Bildirimleri Sustur ‘penceresi, farklı sürelerle açılır. Bildirimleri kapatmak istediğiniz süreyi seçin ve ardından Tamam üzerine dokunun.
  • Süreyi seçip Tamam üzerine tıkladığınızda, “Bildirimler ve Sesler” menüsündeki tüm geçiş düğmelerinin kapatıldığını fark edeceksiniz. Belirlenen süre sona erdikten sonra bildirimler otomatik olarak açılır. Süreyi bitmeden bildirimleri manuel olarak açıp düğmeyi açabilirsiniz.