Steve Wozniak

Apple’ın kurucularından Steve Wozniak da Facebook’u bıraktı

Facebook’a tepki göstererek sosyal paylaşım platformunu kullanmayı bıraktığını açıklayan ünlüler arasına, Apple’ın kurucularından birisi olan Steve Wozniak da eklendi.

Facebook kullanıcılarının hesaplarını silmesini destekleyen #DeleteFacebook hareketine, Apple’ın kurucu ortaklarından birisi olan Steve Wozniak’tan da destek geldi. Wozniak, USA Today’e verdiği röportajda sosyal paylaşım sitesini kullanmayı bıraktığını çünkü kullanıcılara ait verilerin bu şekilde kullanılmasını desteklemediğini dile getirdi.

Steve Wozniak kullanıcıları uyarmıştı

Steve Wozniak

Facebook’u bırakarak sosyal paylaşım platformunu kullanan kişilere bir mesaj veren Wozniak, daha  önceki dönemlerde yaptığı açıklamalarla da hatırlanıyor. Geride bıraktığımız senenin Mayıs ayında C2 konferansına katılan Wozniak, Facebook ve Google gibi platformların kişisel bilgileri topladığını ve kullanıcıların bu platformlardan uzak durmasının özel verileri açısından daha güvenli olabileceğini dile getirmişti. Şirketlerin kullanıcı bilgilerini reklamlar için istediğini belirten iş adamı, Facebook ile ilgili röportajında da konuya değinerek kendi hesabını kapatmadan önce birçok kategoriye ayrılmış, onlarca reklamdan teker teker kurtulması gerektiğini belirtti ve bu döngünün gizlilik açısından zararlı olduğunu söyledi.