C9T5CTVVoAAxPV3 1

Alibaba 12 saat içerisinde 18 milyar dolarlık satış yaptı!

Alibaba, Çin’de kutlanan Bekarlar Günü’ne özel olarak yaptığı satışlarla rekor kırdı. Şirket geçtiğimiz sene de aynı günde milyarlarca dolarlık satış yapmıştı.

11 Kasım, yani Çin’in Bekarlar Günü e-ticaret devi Alibaba için son derece önemli ve karlı bir gün. İnternet üzerinden alışveriş yapıldığı bir gün olarak tanınan Bekarlar Günü, Çin’in müthiş nüfusu sayesinde her sene yeni bir rekorla sonlanıyor. Şu anda yaklaşık 16 saatini geride bıraktığımız bu günde, Alibaba yalnızca 12 saat içerisinde 18 milyar dolarlık satış gerçekleştirerek tüm zamanların rekorunu kırdı.

Geçtiğimiz sene 24 saat içerisinde 17.8 milyar dolarlık satış yaparak yeni bir rekor kırmış olan şirket, günün ilk 30 dakikasında 7 milyar dolar seviyesine ulaşarak rekoru kıracağının sinyallerini vermişti.

2016 11 11T165953Z 2 LYNXMPECAA13X RTROPTP 3 ALIBABA SINGLESDAY original
Geçtiğimiz senenin Bekarlar Günü’ne ait olan bir görsel.

Bekarlar Günü nedir?

Bekarlar Günü, Sevgililer Günü’nün karşılığı olarak nitelenen ve son birkaç senedir e-ticaret ile ilişkilendirilen özel bir gündür. Dünya Bekarlar Günü’nden farklı olarak 11 Kasım tarihinde yalnızca Çin’de kutlanan bu günün anafikri kişinin kendini mutlu etmesidir. Bundan dolayı Alibaba son birkaç senedir üst üste satış rekorları kırıyor.

Bekarlar gününün sonlanmasına hala saatler var. Bakalım Alibaba gün sonunda çıtayı hangi düzeye yükseltmiş olacak.