Instagram 50 Cent

50 Cent, kendisine haber verilmeden paylaşımını silen Instagram’ı bıraktı

Dünyanın en ünlü rapçilerinden birisi olan 50 Cent, kendisine haber verilmeden veya herhangi bir uyarıda bulunulmadan gönderisini silen Instagram’ı bıraktığını açıkladı. 50 Cent’in bu kararıyla sosyal paylaşım platformunun içerik paylaşımını iyi yönetemediğine dair tartışmalar yeniden alevlendi.

Rapçi 50 Cent, 18 milyon takipçisinin bulunduğu Instagram’ı terk ettiğini duyurdu. Takipçileri için düzenli olarak paylaşımlar yapan ve sitede en çok etkinlik gösteren sanatçılardan birisi olan 50 Cent, paylaştığı bir fotoğrafına herhangi bir uyarı yapılmadan ve bilgi paylaşılmadan kaldırılmış olmasına tepki gösterdi. İddialara göre rapçi, şarkıcı Teairra Mari’nin hesabının hacklenmesiyle ve uygunsuz içerikler paylaşılmasıyla ilgili bir görsel paylaşmıştı.

Instagram’ı terk ettiğini belirtmesinin ardından Twitter hesabından fotoğraf paylaşan 50 Cent, sosyal paylaşım platformunda geri döndüğünü ve paylaşımlarına buradan devam edeceğini söyledi. Ancak rapçinin bu tepkisiyle görsel paylaşma platformunun içerik yönetimi konusunda ne kadar başarılı olduğu konusu bir kez daha gündeme geldi.

Bazı kaynaklar, paylaşılan fotoğrafta cinselliğin bulunduğunu ve haklı sebeplerle fotoğrafın kaldırıldığını dile getirdi. Ancak hiçbir açıklama yapılmadan fotoğrafın kaldırılmasını haksız bulan kişiler de oldu. Rapçinin hangi fotoğrafı kaldırıldığı henüz net olarak bilinmiyor, fakat cinsellik içeren bir görsel paylaştığı iddialarında doğruluk payı varsa Instagram’ın doğru olanı yaptığı, bu tarz içeriklerin sosyal paylaşım platformunda yer alamayacağının kullanım şartlarındaki ikinci maddede net bir şekilde belirtildiği söylenebilir.