Whatsapp’a Alternatif Mesajlaşma Uygulamaları

Whatsapp’a Alternatif Mesajlaşma Uygulamaları

Son günlerde Türkiye gündemini meşgul eden konulardan biri de Whatsapp’ın kullanıcılarına sunmuş olduğu sözleşme oldu. Mesajlaşma, sesli ve görüntülü konuşma imkanlarını kullanıcılarına sunan Whatsapp uygulaması, yayınlanmış olduğu sözleşme ile kullanıcıların güvenini kaybetmiş durumda. Kullanıcılar Whatsapp’ın bu hamlesinden sonra çeşitli mesajlaşma uygulaması arayışı içerisine girdi. Peki, Whatsapp uygulamasına muadil olarak kullanılabilecek mesajlaşma uygulamaları nelerdir?

Dedi

Dedi, Android ve IOS işletim sistemine sahip kullanıcıların rahatlıkla indirip kullanabileceği mesajlaşma uygulamalarından bir tanesidir. Peki, Dedi uygulaması içerisinde hangi işlemler gerçekleştirilebilir? Veriler korunur mu? Güvenli mesajlaşma uygulamaları içerisinde adını baş sıralara yazdıran uygulama, çevrenizle rahat bir şekilde iletişim kurabileceğiniz haberleşme uygulamasıdır. Dedi içerisinde fotoğraf, video ve çeşitli dosya gönderimleri mevcut olmakla birlikte; Dedi uygulaması üzerinden görüntülü ve sesli görüşmeler de gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik grup oluşturabileceğiniz uygulama içerisinde oldukça hoş emoji ve gifler de bulunmaktadır.

Bip

Kullanıcılarına güvenli mesajlaşma imkanı sunan uygulamalardan biri de Bip uygulamasıdır. Bip, Turkcell’e ait bir uygulama olmakla birlikte, her operatöre ait kullanıcıların ister Android ister IOS işletim sistemi üzerinden indirebileceği bir mesajlaşma uygulamasıdır. Bip içerisinde grup olarak görüntülü konuşma imkanı dikkat çeken özelliklerinden bir tanesidir. Ayrıca konuşma temaları ve arka planı kendiniz seçebileceğiniz uygulamada gifler ve çeşitli emojiler de yer almaktadır.

Whatsapp’a Alternatif Mesajlaşma Uygulamaları

 

Signal

Signal uygulaması, yüksek güvenlik önlemleri ile tanınan diğer bir uygulamadır. Whatsapp kullanmak istemeyenlerin tercih ettiği uygulamalardan biri olan Signal içerisinde, görüntülü ve sesli konuşma mevcuttur. Bunların yanı sıra fotoğraf, video ve dosya gönderimi gibi işlemler Signal uygulaması üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Siz de Signal uygulamasına hem Android hem de IOS işletim sistemine sahip bir cihaz üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Telegram Ne Kadar Güvenilir?

Whatsapp sözleşmesinin yayınlanmasının ardından dikkat çeken ve indirilen uygulamalardan biri de Telegram oldu. En çok indirilme sayısına ulaşan Telegram uygulamasının ise ne kadar güvenilir olduğu ya da Whatsapp uygulamasından daha güvenilir olup olmadığı merak konusu oldu. Bilir kişiler tarafından yapılan açıklamalara göre Telegram uygulamasının güvenilirliğinden emin olunamadığı dile getirilmiştir.