whatsapp web

WhatsApp Web de Çevrimiçi Durumunu Gizleme Nasıl Yapılır?

WhatsApp’ı PC üzerinden kullanan kişiler için web çevrimiçi durumunu gizleme konusu son derece önemli bir konu haline gelebilir. İşte bu yüzden WhatsApp web çevrimiçi durumunu kapatma işlemi nasıl yapılacağına değineceğiz.

Sizlere WhatsApp web çevrimiçi durum gizleme işlemini basit olarak nasıl yapılacağını anlattık. WhatsApp şuan dünyanın en çok tercih edilen mesajlaşma ve arama uygulamasıdır.. WhatsApp ile mesajlaşma haricinde aynı zamanda video görüşmeleri yapıp belge veya dosya transferi de yapılabilmektedir.

WhatsApp uygulaması her ne kadar akıllı telefonlar üzerinden yoğunlukla kullanılsa da uygulama aynı zamanda bilgisayarlarda da kullanılabilmektedir. Böylelikle akıllı  telefonunuz olmadan da WhatsApp’ın sunduğu her türlü kullanım bu uygulama üzerinden rahatça yapılabilmektedir.

Ancak uygulama bilgisayar üzerinden açık olduğunda sürekli olarak hesabınız  çevrimiçi oluyor. Bu da bazı istenmeyen durumlara neden olabiliyor. WhatsApp’ın bir  özelliği sayesinde ise çevrimiçi durumu istenildiğinde değiştirilebiliyor.

WhatsApp web çevrimiçi durumu gizleme nasıl yapılır?

  • Bu adrese tıklayarak WAIncognito eklentisini Chrome tarayıcınıza dahil edin.
  • Eklentiyi aktif ederek WhatsApp Web‘e girmeniz yeterli olacaktır.
  • Giriş yaptığınızda aşağıdaki gibi bir menüyle karşılaşacaksınız burada ki ayarları aşağıdaki şekilde yapın. Artık WhatsApp Web’de gizli gizli sohbet edebilirsiniz.

WhatsApp web’i aktif olarak kullanmak; Ancak çevrimiçi durumunuzu gizlemek isteyebilirsiniz. Özellikle iş saatleri içinde WhatsApp web’i aktif olarak kullanan kişiler bu şekilde kullanmayı tercih ederler.

WhatsApp web çevrimiçi durumunu gizleme veya çevrimdışı olarak kullanmak için ise yapmanız gereken bu işlem için tasarlanmış bir eklenti indirip bu eklentiyi aktif hale getirmek en kolay yollardan biridir. Bu işlem için WhatsApp web çevrimiçi durum gizleme Chrome eklentisi olduğunu da belirtelim.