VALORANT 1

VALORANT’ın Resmi Çıkış Tarihi Riot Games Tarafından Açıklandı

5’erli 5 takım’ın savaştığı oyun olan VALORANT’ın oyuncular ile buluşma tarihi resmen açıklandı. Yapımcısı Riot Games olan oyun 2 Haziran’dan  itibaren ücretsiz olarak oynamaya açık olacak.

Riot Games, League of Legends dışında başka oyunlar geliştirmek için çalışmalarına devam ediyordu, VALORANT ise firmanın ikinci oyunu olarak piyasaya çıkıyor. Hali ile Riot’un VALORANT’tan beklentisi çok. Keza Oyunun kapalı beta da  büyük ilgi görmüştü.

VALORANT 1

2 Haziran’da oyuncular ile buluşuyor

Riot Games’in sosyal medya hesanından yapılan açıklama ile oyunun çıkış tarihi 2 Haziran olarak resmiyet kazandı.  Ancak VALORANT her bölgede maalesef açık olmayacak ancak yinede dünya genelinde çok büyük sayıda oyuncu oyuna erişim sağlayabilecek. Oyunu öncelikle Kuzey Amerika, Avrupa, Güney Kore, Brezilya, Okyanusya, Japonya’da yayınlanacak.

Yapımcı Anna Donlon’un açıklamsı “Amacımız her zaman için VALORANT’ı dünyanın her yerine en hızlı şekilde sunmaktı, bunu da 2 Haziran’da yapabileceğimiz için çok mutlu olduk” şeklinde oldu.

Beta Sürecinde günde 3 milyon oyuncuya ulaştı. Bunun üzerine Riot, oyunun sunucu merkezleri arasında Atlanta, Dallas, Londra, Madrid ve Varşova bulunuyor. Hatırlanırsa Twitch’te betanın başladığı zaman ilgi oldukça yüksekti demek yanlış olmaz sanırım. O gün, 1,7 milyon seyirci oyundan ilk görüntülere ulaşmaya çalışıyordu.