280 tweet 1

Twitter Artık 280 Karakter!

Twitter’ın daha önce test ettiğini duyurmuş olduğumuz tweet’lerin 280 karaktere kadar çıkarılması konusunda ki yeniliği artık tüm kullanıcıların kullanımına sunulmuş durumda. Twitter başlangıcından bu yana ilk kez 140 karakter sınırını büyütmüş oldu.

Bugün itibari ile gelen yenilik ile 140 karakter sınırını 280 karakter seviyesine çekerek kullanıcıların düşüncelerini daha fazla aktarmaları için bir kolaylık da getirmiş oldu. Otomatik olarak gelen yenilik ile birlikte herhangi bir işlem ya da güncelleme yapmadan artık 280 karakterlik Tweet’ler atılabilecek.

Tweet’lerin 280 Karaktere çıkarılması ile ilgili olarak Twitter’dan gelen açıklama ise şu şekilde:

“Eylül ayında dünyadaki herkesin tek bir Tweet’le kendini daha kolay anlatabilmesi için 140 karakter limitini artıran bir test uygulamaya başlamıştık. Amacımız, Twitter’ı Twitter yapan hız ve özlüğü koruduğumuzdan emin olarak bu değişikliği mümkün kılmaktı. Tüm verilerin ışığında bu hedefimize ulaştığımızı ve bu değişimi düşüncelerin bir Tweet’e sığdırılmaya çalışıldığı tüm dillerde başlatacağımızı bildirmekten dolayı çok heyecanlıyız.”

Başlangıcından bu yana 140 karakterden 280 karaktere kadar çıkan Twitter’ın karakter sınırını daha da yukarı çekmeli mi Forum’dan düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.